One Piece - Rozdział 885
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Sogeking

Wiek: 24
Licznik postów: 1,772

Dejo, 05-11-2017, 09:52
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece. 
 

Wersja Polska:


Wersja Angielska:
One Piece 885 [JB]
 One Piece 885 [MS]


Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
 
Jakiekolwiek naruszenie wyżej wymienionych zasad będzie skutkowało otrzymaniem słownego ostrzeżenia, a w razie wielokrotnych naruszeń, doprowadzi do otrzymania Ostrzeżenia.
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: UiphF5U.gif]
Dejo

Sogeking

Wiek: 24
Licznik postów: 1,772

Dejo, 10-11-2017, 09:47
Zapraszam Do Czytania!
[Obrazek: 8nZBcdP.png]
^ jedyna fajna rzecz w tym rozdziale. Walka Luffy v Katakuri jak stała w miejscu tak stoi w miejscu, już od  6, 7 rozdziałów ? A imperator którego główną rolą w tym arcu jest darcie mordy o tort  , to doskonale podsumowuje jak interesujące jest ostatnich kilkanaście rozdziałów. Całe szczęście tort jest na wykończeniu, ale idiota Oven może coś odwalić, przez co zanim fabuła zdążył ruszyć jeden krok do przodu, cofnie się o trzy do tyłu. ale oby oda nie wpadł na kolejny debilny pomysł  i nie wydłużył arcu uszkadzając/niszcząc tort. Jeszcze aż 12 - 15 rozdziałów trzeba sie męczyć z kolejną mega słabą końcówką arcu.
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: UiphF5U.gif]
Pajmon

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,760

Pajmon, 10-11-2017, 12:27
Czy mi sie wydaje czy Cracker wrócił do żywych?
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

Mattsuda

Szczur Okrętowy

Wiek: 20
Licznik postów: 38

Mattsuda, 10-11-2017, 12:38
Mam mieszane uczucia, z jednej strony już słyszeliśmy tyle razy weeeeeeeeeeeeding caaaaaaake, że zaczęło się to robić nudne. Akcja w pewnym momencie jakby stanęła w miejscu, położyła się na ziemi i zaczęła czołgać. Fajnie, że Oda zrobił jakiś dwugodzinny (?) przeskok, ale czeka nas jeszcze dekoracja tortu, prawdopodobnie walka Sanjiego z Ovenem, wyprawa, podarowanie go BM, ucieczka Luffyego, walka z Katakurim, ucieczka po niej + pewnie jeszcze jakieś nieprzewidziane przeze mnie rzeczy.
A niestety zbliża się grudzień, czyli najgorszy moment dla wydawania mang, naprawdę liczę, na szybki rozwój z początkiem 2018, bo ludzie zaczną linczować tę końcówkę jak przy Dressrosie. 

A z drugiej strony oczywiście Cracker, który w końcu wstał z łóżka i zamierza walczyć. No mam nadzieję.. bo co by innego oznaczało ukazanie w malutkim panelu jego zbroi? Big Grin 
Ciekawe, czy dostanie więcej czasu antenowego, czy jednak zostanie to puszczone off-panel. Ciekawe czy utrzymał dalej status Słodkiego Dowódcy, czy jednak nie. Ciekawie by było, gdyby podczas akcji, BM mianowała któregoś z silniejszych poddanych, na dowódcę Big Grin No i może Smoothie w końcu coś pokaże.
Charles D. Batyra

Nowicjusz

Wiek: 21
Licznik postów: 2

Charles D. Batyra, 10-11-2017, 14:05
Fajny chapter.Podoba mi się ucieczka Luffiego przed Big Mom, spoko że nie jest wypompowany na maxa , a może nawet używać technik.Znajdzie lustro i ucieknie wkurzają przy tym jeszcze bardziej te stara pruchwe.I dobrze niech rozwala sobie wyspy ☺

Maam takie przeczucie że Sanji coś dodał jednak do tortu licze na jakąś trucizne , która np. zacznie działać jakoś nieprzewidzianie, bo nie wydaje mi się żeby powaliła odrazu takie monstrum jak Mama.

Ps. Mój pierwszy post ☺
Witam Wszystkich ?
Mattsuda

Szczur Okrętowy

Wiek: 20
Licznik postów: 38

Mattsuda, 10-11-2017, 14:42
(10-11-2017, 14:05)Charles D. Batyra napisał(a): Ps. Mój pierwszy post ☺
Witam Wszystkich ?

Witamy Cię wśród nas Smile 

Ja co raz bardziej się zaczynam obawiać, że to "obalenie" BM będzie polegało na smaku tortu a nie truciźnie. Sanji, robiąc pyszny tort, już któryś raz udowodni, że jest świetnym kucharzem, wszyscy będą szczęśliwi i blablabla.
Nie ukrywam, że wolałbym rozwiązanie z trucizną. Wyjdzie to na plus każdemu. Sanji ukaże nie tylko skill w gotowaniu, ale także pomysłowość i zaradność w nagłej sytuacji (jak już to nie raz pokazał). No i zrobienie pysznego tortu z trucizną, wymaga większej ilości umiejętności, niż zrobienie samego pysznego tortu. Nooo i koniec końców Sanji będzie bardziej badassowy, obali BM na jakiś czas i nie będzie to wszystko takie "cukierkowe".
Dahaka

Yonko

Wiek: 25
Licznik postów: 3,789

Dahaka, 10-11-2017, 15:23
Sanji nie doda żadnej trucizny do tortu, bo to po prostu nie idzie w parze z jego charakterem i wartościami, które wyznaje. Nie ma absolutnie żadnej podbudowy pod zmianę jego podejścia co do jedzenia, więc taki motyw zrobiłby tylko syf w charakteryzacji postaci.
[Obrazek: tumblr_o7qkyrayvR1tvlw71o1_1280.gif]
Mattsuda

Szczur Okrętowy

Wiek: 20
Licznik postów: 38

Mattsuda, 10-11-2017, 15:59
Z jakimi wartościami?
Rozumiem, że Sanji nie lubi wyrzucać jedzenia i nigdy go nie zmarnuje, także rozumiem, że zabijać raczej mu się nie widzi. Ale dodając trucizny, która by jej nie zabiła, lecz wstrzymała na jakiś czas czy chociażby środku nasennego, do tortu, który zjadłaby w całości BM, nie naruszyłby ani wartości marnowania jedzenia, ani nie zabiłby/uszkodziłby poważnie BM.

Niestety wiem, że trucizna i tak nie wchodzi w grę, lecz czysto hipotetycznie by mogła.
Dahaka

Yonko

Wiek: 25
Licznik postów: 3,789

Dahaka, 10-11-2017, 16:22
Chodzi ogólnie o szacunek do jedzenia. Używanie żarcia do podstępów czy próby wyrządzenia komuś krzywdy po prostu nie pasuje do niego.
[Obrazek: tumblr_o7qkyrayvR1tvlw71o1_1280.gif]
CCORD

Gorosei

Wiek: 20
Licznik postów: 4,352
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 10-11-2017, 16:44
(10-11-2017, 14:05)Charles D. Batyra napisał(a): Ps. Mój pierwszy post ☺
Witam Wszystkich ?
Witamy Smile

(10-11-2017, 14:05)Charles D. Batyra napisał(a): Maam takie przeczucie że Sanji coś dodał jednak do tortu licze na jakąś trucizne , która np. zacznie działać jakoś nieprzewidzianie, bo nie wydaje mi się żeby powaliła odrazu takie monstrum jak Mama.
Nie wydaje mi się, było to już u nas kiedyś poruszane (nawet przeze mnie), Sanji raczej nie zniży się do czegoś takiego. Nie zniszczy jedzenia zatruwając je, bo głodując poznał jego prawdziwą wartość. Myślę, że po prostu jest tak dobre. I przyznam, że te sceny z gotowania były dla mnie dziwnie przyjemne.
Myślę, że Oda może posunąć się do powalenia BM smakiem tortu, a Słomiani wtedy uciekną. Nie byłbym raczej z tego zadowolony, ale... no cóż, co poradzić Big Grin

Co do walki Katakuriego z Luffym, @Dahaka, nawet jeśli Luffy jakoś wygra walcząc podobnie jak z Crackerem - uciekając i regenerując siły - nie będzie to w żaden sposób plothole, czy zaburzenie rankingu sił. Luffy przegrałby w "czystej" walce 1v1. Wiemy to, dostaliśmy już pokaz siły Katakuriego. Na pewno ich walka będzie się opierała tylko na tym, że Luffy jakoś zdoła wyprowadzić Katakuriego z równowagi. Kto wie, może BM spróbuje tortu, Katakuri zobaczy jak pada "bo takie dobre", co wytrąci go z równowagi. Luffy próbował go sprowokować wspominając o donutach, ale najwyraźniej nie zadziałało. Musi to być coś większego. Może zdradzi wszystkim jego sekret? Tak czy inaczej, nawet jeśli wygra (co nie jest pewne) wykorzystując taktykę "hit and run" i jego słaby punkt, w żaden sposób nie będzie to źle wpływało na ranking sił. I wilk syty i owca cała.

Strój Nami jest zaskakująco mało "odważny".
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Keczup

Wilk Morski

Licznik postów: 73

Keczup, 10-11-2017, 16:52
Podobał mi sie ten rozdział, Luffy jak widać nie jest bezmyślną maszynką do klepania i umie racjonalnie pomyśleć i ocenić swoje szanse. Liczyłem na duży krok ze strony O ena ale cóż. Akcja ja nareszcie ruszyła do przodu(bo od 5-6 rozdziałów stała w miejscu, poza akcją na sunny). Strasznie podoba mi sie wygląd tej córki która torturowała King Bauma(bodajże Amandy).
pozatym, czy BM jest kaleką? Wiem że w szale pewnych rzeczy nie odróżnia ale Perospero nie musi jej prowadzić za rączke. A ta go sie jesscze słucha jakiś pies. Dzięki temu to Perospero powinien być Yonko, gdyż ma w posiadaniu taką broń i jeszcze ją w miare kontroluje(w przeciwieństwie do BM).
[Obrazek: tenor.gif][Obrazek: tenor.gif]
WfanOP

Wilk Morski

Licznik postów: 53

WfanOP, 10-11-2017, 17:04
(10-11-2017, 14:42)Mattsuda napisał(a): Ja co raz bardziej się zaczynam obawiać, że to "obalenie" BM będzie polegało na smaku tortu a nie truciźnie. Sanji, robiąc pyszny tort, już któryś raz udowodni, że jest świetnym kucharzem, wszyscy będą szczęśliwi i blablabla.
Do tego nie dojdzie luffy za bardzo BM wkurzył 
Zaciesz Sanjiego po prostu mistrzowski nie mogę się doczekać reakcji Mamy na smak
Liczę że po 10min luffy czymś nas zaskoczy może nowy trybik?
Mam nadzieje na walkę sanji vs oven albo cracker ^^
Charles D. Batyra

Nowicjusz

Wiek: 21
Licznik postów: 2

Charles D. Batyra, 10-11-2017, 17:39
A co jeśli Big Mom tort tak posmakuje że zacznie pragnąć Sanjiego w swojej załodze jako kucharza..
Ciekawe było by to rozwiązanie jeszcze bardziej zaogniło by konflikt miedzy słomkami a yonko.
Mrowlanin

Wicekapitan

Licznik postów: 259

Mrowlanin, 10-11-2017, 17:41
Bardzo pozytywny arc i bardzo dynamiczny. Lecz wiadomo że meeting Brulle Luffy to było w tym wszystkim najlepszeTongue
Keczup

Wilk Morski

Licznik postów: 73

Keczup, 10-11-2017, 19:30
(10-11-2017, 17:39)Charles D. Batyra napisał(a): A co jeśli Big Mom tort tak posmakuje że zacznie pragnąć Sanjiego w swojej załodze jako kucharza..
Ciekawe było by to rozwiązanie jeszcze bardziej zaogniło by konflikt miedzy słomkami a yonko.
Oby nie, przynajmniej według mnie. Z WCI zrobi sie wtedy Never Ending Story chyba że rozłożyli by to na inną sagę ale nie sądze że słomiani zdołali by uciec Yonko który niedość że jest na na nich wkurzony to jeszcze pragnie członka ich załogi jeszcze bardziej. Big Mom powinna albo zostać obalona w tym arcu albo żeby dała słomianym spokój. Nawet plot armor nie wytłumaczyłby gniewu dwóch yonko i wyjścia z tego żywym Big Grin
[Obrazek: tenor.gif][Obrazek: tenor.gif]
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź