Usuwamy/Zawieszamy SB?
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Kuliusz

Piracki wojownik

Wiek: 26
Licznik postów: 116

Kuliusz, 17-06-2016, 13:43
Ale przecież to oczywiste że fora umierają... Fora skupione na pbfie i RPG tylko jakoś się trzymają, ale tematyczne - te odchodzą.

Teraz na topie jest reddit i discord także więc...
[Obrazek: 0nJxRpd.gif]
Pajmon

Imperator

Licznik postów: 2,064

Pajmon, 17-06-2016, 13:50
Dżizas o co te spiny. Forum jest rip odkąd dumin je zabił polskimi znakami. Przez chwile był szał ciał jak powstało nowe i wszystko wraca do normy.
W tamtym czasie pewnie wiele osób olało com.pl i zapomniało o jego istnieniu albo im się nie chce już wchodzić. Dyskusji na tematy OP już prawie nie ma, kiedyś wykłócałem się z takim TheMoonem czy innymi Dahakami o fakty i pierdoły z łanpisa, teraz dyskusja jest martwa. No bo co, napisać o czym jest najnowszy rozdział? To chyba każdy widzi. Jedyne co ratuje teraz to forum to zabawa chuckyego w przewidywania i PBFy. Gdyby nie to, to byłby kompletny rip. MODA NA ONE PIECE SIĘ SKOŃCZYŁA. A wszystko przez Bukiego.
[Obrazek: giphy.webp]
Spoiler

[Obrazek: 9qKEXOG.jpg]

Heros

Joy Boy

Licznik postów: 7,533

Heros, 17-06-2016, 13:54
Nie jest. Jak Doomin ogarnie wtyczki FB,to będzie solidne wzmocnienie forum Smile. Zachęćmy go postami, których chce Smile!
CCORD

Gorosei

Wiek: 24
Licznik postów: 4,960
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 17-06-2016, 14:13
Ja mam wrażenie, że przez nowy format dodawania rozdziałów, ludzie nie traktują już tego jako "dyskusja o mandze", a raczej "dyskusja o rozdziale", przez co nie piszą o innych rzeczach.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Tessa

Piracki wojownik

Licznik postów: 102

Tessa, 22-06-2016, 14:59
Sama SB nie używam, ale nie wydaje mi się, żeby jego usunięcie wyszło na dobre, skoro inni chętnie z niego korzystają. Każdy wybiera taką formę wypowiedzi, jaka mu pasuje. A że jest wielu leniwych Polaków to wiadomo nie od dziś Big Grin. I nie każdemu też chodzi o super-zawiłe wywody - choć szkoda. Większości ludzi wystarczy prosta, szybka komunikacja. Nie siedzą na forum, bo szkoda im czasu, bo im się nie chce, bo to nie w ich stylu pisać długie teksty i tak dalej. Mają prawo mieć swoje powody, że tak powiem Big Grin.

Fajnie, @Heros, że starasz się coś na to poradzić, ale to taka walka z wiatrakami. Nie chodzi tylko o to, że nie wiadomo już, o czym gadać. Po prostu ludzie przechodzą coraz bardziej na 'obojętną stronę mocy'. Coraz więcej rzeczy olewają, bo zaangażowanie się wymagałoby wyjścia ze strefy komfortu. Nie dbają o relacje z innymi, bo mają ich gdzieś, póki ich nie potrzebują. I coraz rzadziej mają ochotę dyskutować, bo to wymaga ruszenia głową i przemyślenia argumentów drugiej strony. Takie mamy czasy, że na co dzień krótki SMS wypiera normalny dialog. I to widać również tutaj - króluje szybka rozmowa. Tak po prostu jest.

(17-06-2016, 14:13)CCORD napisał(a): Ja mam wrażenie, że przez nowy format dodawania rozdziałów, ludzie nie traktują już tego jako "dyskusja o mandze", a raczej "dyskusja o rozdziale", przez co nie piszą o innych rzeczach.

Nie wiem, jak było kiedyś, jestem tu od niedawna. Ale czasami nie jestem pewna, czy prowadzona dyskusja nadal ma być w danym temacie, czy powinno się już założyć osobny (bo niby temat o konkretnym rozdziale, a sobie stopniowo odpływa w inną stronę), ale z drugiej strony szkoda dialog zabijać, skoro już się toczy. W rozmowie face-to-face to naturalne, że rozmowa z czasem płynnie schodzi na inne tory, na forum musi jednak panować większy porządek, przez co pewnie wiele osób wybiera przede wszystkim SB - mają większą swobodę w rozmowie i mogą gawędzić o wszystkim, co im się nagle przypomni.
Blade

Kapitan z nowego świata

Wiek: 28
Licznik postów: 546

Blade, 23-06-2016, 14:44
Nie jestem aktywnym użytkownikiem, ale skoro mam tu konto od 2009 roku to coś skrobne Tongue

Pierwszym problemem, który mi się nasuwa, a którego zlikwidowanie przyciągnęło by nowych użytkowników, jest nieaktualizowana strona. Ostatni informacja na panelu pochodzi z października zeszłego roku, a ostatni news jest ze stycznia, co daje prawie pół roku braku jakichkolwiek informacji o One Piece, czy pokrewnych na stronie głównej. Wiem, że miały być prace (bądź są) nad aktualizacją, ale jak się nie mylę, to żaden feedback do informacji publicznej nie był podawany.
Wydaje mi się, ze ani strona, ani forum nie może żyć tylko One Piecem, bo stworzy się zamknięte grono, a to nowych ludzi nie przyciągnie. Może warto byłoby newsy z Facebooka przenieść również tutaj, w końcu jest prawie 30 tysięcy zarejestrowanych ludzi (nie wiem jak wyglądają staty odwiedzin).

Warto by było również przypiąć na stronie informacje o nowych rozdziałach wydawanych po polsku, lub dać link do tematów na forum poświęconym tym rozdziałom. Z tego co widać na SB na stronie, to użytkownicy mają problem się dokopać do tych rozdziałów. Ze statystyk forumowych wynika, że dalej ludzie wchodzą tutaj głównie, żeby sprawdzić, co nowego słychać w tych najbardziej popularnych mangach.

Kiedyś taką topką tematów na forach był homoseksualizm/wojny/religia/aborcja/eutanazja etc., czyli wszystko to, co kontrowersyjne. Tutaj w dziale "kontrowersyjnym" pisze głównie Heros, ale to są tematy mocno polityczne, te "na czasie". Potrzeba czegoś, co podburzy tłum Big Grin

No i przeniesienie na nowe forum mogło zniechęcić ludzi. Trzeba było się przestawić na nowy styl i uzbroić w cierpliwość, bo wiele funkcji nie działało poprawnie, albo w ogóle, a niektórych dalej nie ma Wink

Co do samego SB, to ja na niego osobiście nie zaglądam za często. Jak uruchamiam forum, to rzucam okiem i stwierdzam, że nic dla mnie ciekawego się nie dzieje. A zaglądałem często, gdy na forum panoszyły się boty typu Shiroia ^^ No drama przyciąga ludzi, co zrobić xd
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź