[SPOILERY] Czarnobrody i tajemnice z nim związane
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Mordoc

Supernova

Licznik postów: 899

Mordoc, 06-11-2017, 02:45
Jak wszyscy wiemy BB jest równie ciekawą postacią, co tajemniczą. Chociaż miał sporo czasu antenowego, w porównaniu do innych Yonko, to tak naprawdę bardzo mało o nim wiemy. Głównie dlatego, że informacje na jego temat generują dodatkowe tajemnice, więc powstaje więcej pytań niż odpowiedzi.

Podwaliny do tego tematu zaczerpnąłem tutaj
Wymienię na szybko, co się przewinęło i ewentualnie dodam coś od siebie:
- specjalne ciało Czarnobrodego, cytaty Luffyego z Zoro (to nie on, to oni) oraz Marco (on zawsze był inny)
- Flaga składająca się z 3 czaszek
- specyficzny charakter (jakby kilka osobowości w nim walczyło)
- przemyślany plan, by wywołać zamieszanie i z anonimowego pirata, w krótkim czasie stać się Yonko
- wiedza(gdzie ją zdobył?) jak zdobywać moc owocu po zabiciu użytkowników
- posiadanie przynajmniej 2 mocy naraz

Na koniec to, co najbardziej przykuło moją uwagę i podejrzewam(mam nadzieję), że te kwestie nie były jeszcze poruszane.
1. Dlaczego walka Ace vs Czarnobrody nie została pokazana w całości? Czyżby właśnie wtedy Czarnobrody użył mocy, które Oda chce przed nami ukryć i jeszcze zobaczymy pełną retrospekcję z tej walki?
2. Rozniesienie BB i jego załogi przez Magellana w krótkim czasie. Widzieliśmy, że Magellan raczej nie jest na poziomie admirała i w walce z Luffym musiał pójść na całość. Biorąc pod uwagę, że BB > Ace i jak przypuszczam Ace > Luffy, można wywnioskować, że BB celowo przegrał. Miał ku temu powody.
a) Nie chciał pokazać swoich prawdziwych mocy ludziom z Impel Down, żeby zachować jakiegoś asa w rękawie. 
b) Miał jakieś "magiczne" przeczucie, że Shiryu go uratuje i dołączy do jego załogi.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

janek z

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 24
Licznik postów: 1,098
Miejscowość: Warszawa

janek z, 06-11-2017, 05:14
(06-11-2017, 02:45)Mordoc napisał(a): 1. Dlaczego walka Ace vs Czarnobrody nie została pokazana w całości? Czyżby właśnie wtedy Czarnobrody użył mocy, które Oda chce przed nami ukryć i jeszcze zobaczymy pełną retrospekcję z tej walki?
2. Rozniesienie BB i jego załogi przez Magellana w krótkim czasie. Widzieliśmy, że Magellan raczej nie jest na poziomie admirała i w walce z Luffym musiał pójść na całość. Biorąc pod uwagę, że BB > Ace i jak przypuszczam Ace > Luffy, można wywnioskować, że BB celowo przegrał. Miał ku temu powody.
a) Nie chciał pokazać swoich prawdziwych mocy ludziom z Impel Down, żeby zachować jakiegoś asa w rękawie. 
b) Miał jakieś "magiczne" przeczucie, że Shiryu go uratuje i dołączy do jego załogi.

Na pewno nie będzie flashbacków z tej walki i wątpię aby użył tam jakiejś innej mocy.

Magellan rozniósł BB na hita bo został NIEDOCENIONY. Nie ma postaci co by przyjęła na klatę atak Magellana (tj bez haki czy czegokolwiek) i przeżyła. A sama walka Luffiego z Magellanem to trochę PIS tak samo jak z Crocodilem, gdzie później (MF) okazał się duży silniejszy niż w walce z Luffym.
[Obrazek: Kingdom-sig_zpsfa6d1b9a.png]
czarnykret

Wilk Morski

Licznik postów: 66

czarnykret, 06-11-2017, 19:57
Bardzo ciekawy temat.
(06-11-2017, 02:45)Mordoc napisał(a): Chociaż miał sporo czasu antenowego, w porównaniu do innych Yonko, to tak naprawdę bardzo mało o nim wiemy.
Nie tak mało - na pewno więcej niż Kaido czy BM (oczywiście przed aktualnymi wydarzeniami). Znamy skrótowo całą jego drogę do tytułu, jego moc, część mocy załogi co w zestawieniu z Shanksem daje nam większą wiedzę i pole do domysłów(na temat nieznanych obszarów). Wiemy także co robi w chwili obecnej (łapie owocowców- czyli czyni przygotowania do czegoś większego). 
(06-11-2017, 02:45)Mordoc napisał(a): - specjalne ciało Czarnobrodego, cytaty Luffyego z Zoro (to nie on, to oni) oraz Marco (on zawsze był inny)
- Flaga składająca się z 3 czaszek
- specyficzny charakter (jakby kilka osobowości w nim walczyło)
Cytatu Luffiego nie pamiętam natomiast na resztę też zwróciłem uwagę(szczególnie na flagę) ale jak to wyjaśnić i czy pozostaje możliwość że Teach połknie jeszcze jeden owoc?
(06-11-2017, 02:45)Mordoc napisał(a): - wiedza(gdzie ją zdobył?) jak zdobywać moc owocu po zabiciu użytkownikó
Długo pływał pod banderą Białobrodego, następnie moc owocu znał gdyż ten był już opisany jako jeden z najmroczniejszych w chistorii(może poprzednik/poprzednicy umieli dokonać ekstrakcji owocu ale nie mogli go zjeść) ale i tak z fabuły wynika że zjedzenie dwóch jest precedensem i Teach dokonał tego pierwszy.
(06-11-2017, 02:45)Mordoc napisał(a): 1. Dlaczego walka Ace vs Czarnobrody nie została pokazana w całości? Czyżby właśnie wtedy Czarnobrody użył mocy, które Oda chce przed nami ukryć i jeszcze zobaczymy pełną retrospekcję z tej walki?
Jedyną możliwość żeby zobaczyć samą końcówkę a nie retrospekcję całą widzę w sytuacji gdy Teach będzie walczył z Luffym i będzie chciał go sprowokować (a że lubi sie chełpić to jest bardzo prawdopodobne).
(06-11-2017, 02:45)Mordoc napisał(a): 2. Rozniesienie BB i jego załogi przez Magellana w krótkim czasie. Widzieliśmy, że Magellan raczej nie jest na poziomie admirała i w walce z Luffym musiał pójść na całość. Biorąc pod uwagę, że BB > Ace i jak przypuszczam Ace > Luffy, można wywnioskować, że BB celowo przegrał. Miał ku temu powody.
Raczej tak jak już zauważono: niedoceniono Maggelana , pyzatym sodówka uderzyła Teachowi do głowy i zamiast walczyć się przechwalał  a ostatnim faktem jest że pokonano Maggelana tylko dzięki fortunnemu połączeniu DF i kombinacji Lufy MR.3
Ogólnie to mam wrażenie że Teach i Luffy są swoimi kompletnymi przeciwieństwami (łączy ich tylko tajemnicze D., i pogoń za marzeniami) reszta to kompletna odwrotność co było pokazane przy 1 spotkaniu.
Mordoc

Supernova

Licznik postów: 899

Mordoc, 06-11-2017, 20:23
Dopiszę to, na co wpadłem w innym temacie.
Skoro Czarnobrody ma dokładnie przemyślany plan od początku do końca, to zapewne ma w załodze kogoś, kto potrafi czytać poneglyphy. Tą osobą jest on sam, a wiedza, którą zadziwia świat, pochodzi właśnie z poneglyphów. Jest w końcu osobą z D. czyli wywodzi się ze starożytnego ludu (który potrafił czytać i pisać w starożytnym języku), więc ktoś z przodków mu zapewne tę wiedzę przekazał. Ewentualnie dorwał się do jakiejś księgi, swego rodzaju słownika. Nie wiemy, co robił przed dołączeniem do WB, ale był pokazany za dzieciaka jako smutny, samotny typek, dlatego czasu na naukę miał wystarczająco.

(06-11-2017, 19:57)czarnykret napisał(a): Nie tak mało - na pewno więcej niż Kaido czy BM (oczywiście przed aktualnymi wydarzeniami).
Chodziło mi o % informacji i podkreślenie faktu, że nowe informacje generują więcej pytań, niż odpowiedzi.

(06-11-2017, 19:57)czarnykret napisał(a): Jedyną możliwość żeby zobaczyć samą końcówkę a nie retrospekcję całą widzę w sytuacji gdy Teach będzie walczył z Luffym i będzie chciał go sprowokować (a że lubi sie chełpić to jest bardzo prawdopodobne).
Może być. "Pokażę ci teraz, w jaki sposób pokonałem Ace'a" albo "Pokażę ci teraz moc, której użyłem do pokonania Ace'a". Aczkolwiek bardziej liczę na same retrospekcje/ końcówkę tej walki, niż na jakieś dodatkowe moce.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

saba sabaka

Kapitan

Licznik postów: 344

saba sabaka, 06-11-2017, 20:38
myślę, że ważne jest też dlaczego Teach czekał tak długo, aby zrobić pierwszy krok. według mnie nie potrafi uzywać Haki. co nie ma już znaczenia po zdobyciu Yami Yami. gdyby umiał używac Haki, już dawno byłby bardzo znaczącą osobą w świecie OP. dowodem jest fakt, że bardzo mocno zranił Shanksa będąc zwykłym pionkiem w załodze WB.
Keisiak

Kapitan

Wiek: 21
Licznik postów: 307

Keisiak, 06-11-2017, 20:46
(06-11-2017, 19:57)czarnykret napisał(a): Ogólnie to mam wrażenie że Teach i Luffy są swoimi kompletnymi przeciwieństwami (łączy ich tylko tajemnicze D., i pogoń za marzeniami) reszta to kompletna odwrotność co było pokazane przy 1 spotkaniu.

Zdaje mi się, że nie tylko ty masz takie wrażenie. Ogólnie podejrzewam, iż większość ludzi ma takie przypuszczenia, iż są oni przeciwieństwami, dlatego prawdopodobnie(możecie mnie wyprowadzić z błedu) walka Luffyego z nim będzie ostatecznym starciem w One Piece.
Bajnor

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 1,812

Bajnor, 06-11-2017, 22:43
(06-11-2017, 20:38)saba sabaka napisał(a): yślę, że ważne jest też dlaczego Teach czekał tak długo, aby zrobić pierwszy krok. według mnie nie potrafi uzywać Haki. co nie ma już znaczenia po zdobyciu Yami Yami. gdyby umiał używac Haki, j
Ja jestem tego samego zdania. Czarnochleby z jakiegoś powodu nie może używać haki i dlatego czaił się na owoc ciemności. Jeśli Oda to rozwiąże w ten sposób, to zdziwienie Ace, że Czarny go zranił będzie miało więcej sensu.
czarnykret

Wilk Morski

Licznik postów: 66

czarnykret, 06-11-2017, 23:25
(06-11-2017, 20:46)Keisiak napisał(a): Zdaje mi się, że nie tylko ty masz takie wrażenie. Ogólnie podejrzewam, iż większość ludzi ma takie przypuszczenia, iż są oni przeciwieństwami, dlatego prawdopodobnie(możecie mnie wyprowadzić z błedu) walka Luffyego z nim będzie ostatecznym starciem w One Piece.
Smile Masz rację, słabo podkreśliłem co mam myśli: te dwie postacie są jak rewersy  monety-  takie przedstawienie może ma nas właśnie nastawiać na obstawienie finałowego rozwiązania między nimi(rzut monetą kto wygra). Natomiast gdy tych dwóch będzie walczyło na Raftel "jeden kawałek" odnajdzie trzeci zawodnik (nie będę pisał kogo obstawiam- bo to też wie chyba każdySmile) Taki trolling Ody - potem się okaże że one piece to nie jest wcale wielki skarb tak jak każdy go sobie wyobraża (ale to już zostawię na dyskusje w innym temacie).
(06-11-2017, 20:38)saba sabaka napisał(a): myślę, że ważne jest też dlaczego Teach czekał tak długo, aby zrobić pierwszy krok. według mnie nie potrafi uzywać Haki.
Nawet nawet teoria ale pamiętajmy że był w stanie "dokładnie" stwierdzić że haki Luffiego urosło od ich ostatniego spotkania tak więc obserwację musi mieć chociaż częściowo opanowaną (chyba że ma inny sposób).
(06-11-2017, 20:23)Mordoc napisał(a): Skoro Czarnobrody ma dokładnie przemyślany plan od początku do końca, to zapewne ma w załodze kogoś, kto potrafi czytać poneglyphy. Tą osobą jest on sam, a wiedza, którą zadziwia świat, pochodzi właśnie z poneglyphów. Jest w końcu osobą z D. czyli wywodzi się ze starożytnego ludu (który potrafił czytać i pisać w starożytnym języku), więc ktoś z przodków mu zapewne tę wiedzę przekazał. Ewentualnie dorwał się do jakiejś księgi, swego rodzaju słownika.
Ciekawa teoria- ja stawiam że nie potrafi czytać kamieni . Ale faktem jest że jakiś plan musi mieć- przecież BM (taki "jeździec bez głowy" przygotowuje Pudding pod to). CB przy łapaniu owocowych, być może poza dodatkową siłą, szuka owocu który by mu to umożliwił? Na razie jednak to twoja teoria jest bardziej prawdopodobna. Akurat rozwiązanie tej teorii może przyjść szybko - jeżeli to CB wykończy BM Oda pewnie pokaże jak przejmuje kamienie i co z nimi robi.
Mordoc

Supernova

Licznik postów: 899

Mordoc, 06-11-2017, 23:51
Możliwe, że Czarnobrody nie może korzystać z haki, ponieważ w zamian za to ma specjalne ciało, które może pomieścić 2-3 moce owoców, coś za coś.
Oczywiście nie jest powiedziane, że Czarnobrody nie potrafi używać haki. Gdy spotkał Luffy'ego w Impel Down, to powiedział coś w stylu "widzę, że twoje haki wzrosło". W sumie chciałem napisać, że skoro potrafi wyczuć haki, to  potrafi też go używać, ale nie jestem co do tego pewien na 100%, więc nie będę tutaj szedł w zaparte.

Jeśli chodzi o owoc jako zamiennik haki.
Haki nie daje takich możliwości jak Yami Yami no mi. Haki (buso) pozwala tylko zwiększyć dmg, pancerz oraz trafić logię, podczas, gdy Yami Yami no mi, całkowicie pozbawia użytkownika jego mocy. Są silne postacie, które wręcz bazują na treningu swoich owoców (filozofia Crocodile'a), więc pozbawieni tych mocy, staną się nikim. Może właśnie dlatego BB zależało na tym owocu.
Yami Yami no mi nie zwiększa pancerza, a wręcz przeciwnie + bez haki BB miałby spore problemy przeciw koksom bazującym na haki (przeciwko odpowiednikowi młodego Garpa np.)

Z drugiej strony.
Jeśli faktycznie nie miałby haki, to musiałby znaleźć owoc, który zastąpiłby obserwację i resztę zbrojenia.
Wyłączenie haki przy użyciu Yami Yami no mi może być podciągnięte pod trafianie logii przy użyciu haki.
Gura Gura no mi może zastępować haoshoku no haki no i w sumie obrażenia też z piąchy zwiększa, no niech będzie.
Jeśli miałby owoc Cerbera (zoany są wytrzymałe), to miałby coś w deseń zbrojenia defensywnego (armor), a mając 3 głowy miałby potrójny węch, potrójny słuch, potrójny wzrok (+ może jakiś zwierzęcy instynkt, albo dodatkowy zmysł, bo w końcu cerber to strażnik piekieł, więc musi być czujny )więc możliwe, że faktycznie dałby radę zastąpić haki mocami owoców.

To takie moje luźne przemyślenia, ale nie stanąłbym po żadnej ze stron w dyskusji (BB ma haki vs BB nie ma haki)
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

czarnykret

Wilk Morski

Licznik postów: 66

czarnykret, 07-11-2017, 00:22
(06-11-2017, 23:51)Mordoc napisał(a): Gura Gura no mi może zastępować haoshoku no haki no i w sumie obrażenia też z piąchy zwiększa, no niech będzie.
Jeśli miałby owoc Cerbera (zoany są wytrzymałe), to miałby coś w deseń zbrojenia defensywnego (armor), a mając 3 głowy miałby potrójny węch, potrójny słuch, potrójny wzrok (+ może jakiś zwierzęcy instynkt, albo dodatkowy zmysł, bo w końcu cerber to strażnik piekieł, więc musi być czujny )więc możliwe, że faktycznie dałby radę zastąpić haki mocami owoców.
Ciekawe, nie powiem i ciekawy owoc. Ale ja na jego miejscu w takim przypadku(zakładając że nie może 2 logii zjeść) złapałbym użytkownika owocu....... gumy która amortyzuje uderzenia (umiejętność bierna) i daje duże możliwości zwiększenia zasięgu (ręce które się rozciągają). On się lubi rozkojarzać i napawać sukcesem więc nawet potrójny węch nic by mu nie dałSmile A jak wiemy (naszczęscie) ataki fizyczne zadają mu dużo większe obrażenia.
WfanOP

Wilk Morski

Licznik postów: 53

WfanOP, 08-11-2017, 12:23
(07-11-2017, 00:22)czarnykret napisał(a):
(06-11-2017, 23:51)Mordoc napisał(a): Gura Gura no mi może zastępować haoshoku no haki no i w sumie obrażenia też z piąchy zwiększa, no niech będzie.
Jeśli miałby owoc Cerbera (zoany są wytrzymałe), to miałby coś w deseń zbrojenia defensywnego (armor), a mając 3 głowy miałby potrójny węch, potrójny słuch, potrójny wzrok (+ może jakiś zwierzęcy instynkt, albo dodatkowy zmysł, bo w końcu cerber to strażnik piekieł, więc musi być czujny )więc możliwe, że faktycznie dałby radę zastąpić haki mocami owoców.
Ciekawe, nie powiem i ciekawy owoc. Ale ja na jego miejscu w takim przypadku(zakładając że nie może 2 logii zjeść).
A on przypadkiem nie posiada paramecia i specjalna paramecia??
Zastanawiało kogoś czemu białobrody i czarnobrody mają kapitanów dywizji a big mom i kaido generałów? (chodzi o liczbę nie nazwę)
Wydaje mi się że im więcęj tym słabsi ;p
Dejo

Sogeking

Wiek: 24
Licznik postów: 1,772

Dejo, 08-11-2017, 12:57
Cytat:A on przypadkiem nie posiada paramecia i specjalna paramecia??
Czarnobrody? Wtedy jak on zjadał dwa owoce, to jeszcze nawet Oda nie wiedział, że coś takiego jak specjalna paramecia istnieje Big Grin Yami Yami to logia tylko dosyć specyficzna
 
Cytat:Wydaje mi się że im więcęj tym słabsi ;p
Bzdura. Po prostu inny system rozdawania stołków w załodze, i tyle. Idąc twoją "logiką" Shanks ma tylko pierwszego oficera, więc, co? Szmaci wszystkich słodkich dowódców i kataklizmy w pojedynkę? Bo jest go najmniej xD


Biały miał 3 dużo silniejszy od reszty Kapitanów + perspektywicznego Ace i dosyć silnych kapitanów reszty dywizji

BM ma 3 słodkich dowódców + Snack + kilka innych dosyć silnych dzieci, czy po prostu załogantów jak Tamago.

Siły tych załóg są porównywalne (A jak już to bardziej ekipa WB> ekipa BM) , to czy ktoś ma 16 kapitanów czy 3 słodkich dowódców niema znaczenia, bo i tak wiadomo ,że top 3 obu tych załóg będzie na bardzo zbliżonym poziomie.


A Czarny ma kapitanów dywizji dlatego, że wzoruje się na ekipie Białego
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: UiphF5U.gif]
WfanOP

Wilk Morski

Licznik postów: 53

WfanOP, 08-11-2017, 13:12
(08-11-2017, 12:57)Dejo napisał(a):
Cytat:A on przypadkiem nie posiada paramecia i specjalna paramecia??
Czarnobrody? Wtedy jak on zjadał dwa owoce, to jeszcze nawet Oda nie wiedział, że coś takiego jak specjalna paramecia istnieje Big Grin Yami Yami to logia tylko dosyć specyficzna
 
Cytat:Wydaje mi się że im więcęj tym słabsi ;p
Bzdura. Po prostu inny system rozdawania stołków w załodze, i tyle. Idąc twoją "logiką" Shanks ma tylko pierwszego oficera, więc, co? Szmaci wszystkich słodkich dowódców i kataklizmy w pojedynkę? Bo jest go najmniej xD


Biały miał 3 dużo silniejszy od reszty Kapitanów + perspektywicznego Ace i dosyć silnych kapitanów reszty dywizji

BM ma 3 słodkich dowódców + Snack + kilka innych dosyć silnych dzieci, czy po prostu załogantów jak Tamago.

Siły tych załóg są porównywalne (A jak już to bardziej ekipa WB> ekipa BM) , to czy ktoś ma 16 kapitanów czy 3 słodkich dowódców niema znaczenia, bo i tak wiadomo ,że top 3 obu tych załóg będzie na bardzo zbliżonym poziomie.


A Czarny ma kapitanów dywizji dlatego, że wzoruje się na ekipie Białego

Jak na moje o Shanksie praktycznie nic nie wiadomo (jak na moją logikę to też ma 3 Benn Beckman, Lucky Ro i Yasopp ;p)
A  tym wzorowaniem nie pomyślałem jakby nie patrzeć owoc, stołek, ziemię więc tu by się zgadzało Smile
Popraw mnie jeśli się mylę ale chyba nie było napisane co to tylko że unieważnia owoce i luffy telepnął nim bez haki?
czarnykret

Wilk Morski

Licznik postów: 66

czarnykret, 08-11-2017, 18:46
(08-11-2017, 13:12)WfanOP napisał(a): Popraw mnie jeśli się mylę ale chyba nie było napisane co to tylko że unieważnia owoce i luffy telepnął nim bez haki?
Ciemność= żywioł. Czarny sam powiedział podczas walki z Acem(albo sam Ace to zauważył ) że to jest specyficzna logia: "nie mogę odpierać ataków tak jak ty i tobie podobni bo wszystko zawiera w sobie ciemność, pocisk, ostrze a nawet światło, moje ciało otrzymuje dużo więcej bólu ale w zamian dostałem jeszcze jedną umiejętność; przyciągania" i tu pacnoł Aca chyba tak to leciało ale dokładnie już nie pamiętam. I dobrze że tak jest bo przynajmniej ma jakieś ograniczenia i jest coś za coś. Jeżeli chce sprawdzić poszukaj odcinka: to było gdzieś po wyspie sądu.
Beetlejuice

Wicekapitan

Licznik postów: 247

Beetlejuice, 08-11-2017, 18:49
Ktoś tu napisał że Czarnobrody był pionkiem w załodze Białobrodego kiedy zranił Shanksa pytanie kiedy to się wydarzyło bo z tego co kojarzę to Teach chyba dostał propozycję objęcia stanowiska jednego z dowódców dywizji przed Ace ale odmówił więc aż takim pinkiem to on nie był Smile.A co do jego mocy cóż stary dobry pirat z niego zawsze na początku pajacuję przez to obrywa ale jak się weżnie w garść to już inaczej to wygląda.Poza tym używa/ał broni z trzema pazurami wiec wiadomo ma regeneracje jak Wolverine więc mu Haki nie jest potrzebne Smile.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź