Wasze teorie i przewidywania
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dzik

Wilk Morski

Licznik postów: 61

Dzik, 5 godzin(y) temu
( 11 godzin(y) temu)olek90 napisał(a): Teraz mnie olśniło.

Są 4 poneglyphy drogi. Do ustalenia lokalizacji Raftel, wystarczylyby 3 poneglyphy i szukanie wg lini przeciecia z lokalizacji wskazanych przez nie. Ale to ma sens tylko jeśli na lokalizacje Raftel patrzymy w płaskiej osi XY, co przez te stulecia mogłoby się udać wielokrotnie i marynarce i wszystkim poprzedni yonkou. Co jeśli jednak potrzebne są lokalizacje ze wszystkich 4, ponieważ do ustalenia pozycji Raftel potrzebujemy osi XYZ? - Ergo, wyspa może być podniebną, ale również zakopaną/zalaną niczym atlantyda, zatem płynięcie po morzu nic nie daje, równocześnie tłumaczy czemu nikt jej nie znalazł wcześniej oprócz Rogera, w końcu planeta na której dzieje się akcja OnePiece nie jest nieskonczenie wielka, żeby przez 8 stuleciu znalaziono ją tylko raz.

Jeśli punkty odniesienia układają się w czworokąt nieforemny (a tak na pewno jest), do wyznaczenia środka potrzebne są wszystkie cztery. Wink
POST WYGAŚNIE: 2018/03/26 21:49
Seventy1

Kapitan

Licznik postów: 288

Seventy1, 5 godzin(y) temu
@Shiosu  Tak, o to mi chodzi. Spotkałem się z teorią, że istnieje czwarta sekretna starożytna broń
Spoiler

To >>>>>>>>>>>>>>>> wszystkie walki w historii Dragon Balla razem wzięte
[Obrazek: CJztxV.gif]
[Obrazek: 219644.jpg]

Shiosu

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 30

Shiosu, 5 godzin(y) temu
@Seventy1 Ja kiedyś czytałam teorię, która mówiła, że są 3 bronie i jedna osoba zdolna nimi władać.
Dejo

Gorosei

Wiek: 24
Licznik postów: 1,322

Dejo, 3 godzin(y) temu
Przewidywanie - Jeden z ostatnich rozdziałów (CIĘŻKI SPOILER - Uprzedzam żeby nie było pretensji)
Spoiler

[Obrazek: fvRnbgp.png]

 
[Obrazek: 3mnhqTh.png]
Szarim Musty

Kapitan

Licznik postów: 383

Szarim Musty, 3 godzin(y) temu
( 5 godzin(y) temu)Shiosu napisał(a): @Seventy1 Ja kiedyś czytałam teorię, która mówiła, że są 3 bronie i jedna osoba zdolna nimi władać.

Zagłębiając się w mitologię grecką dostaniemy prędzej 5/6 broni. Ponieważ Uranos jest ojcem Kronosa, który go zabił, a potem śmierć Kronosowi zadało 3 synów. Ci synowie to Zeus, Posejdon i Hades, przy czym warto pamiętać, że często na Hadesa mówiono Pluton. Tu też trzeba pamiętać o istnieniu dwóch kobiet, o matce Kronosa, Gaji i jego żonie Rae. 

Tylko... Zeus - tak jak Uranos jest panem nieba, Gaja - Rae boginie urodzaju. Dlatego... za dużo gdybania.

( 11 godzin(y) temu)olek90 napisał(a): Są 4 poneglyphy drogi. Do ustalenia lokalizacji Raftel, wystarczylyby 3 poneglyphy i szukanie wg lini przeciecia z lokalizacji wskazanych przez nie. Ale to ma sens tylko jeśli na lokalizacje Raftel patrzymy w płaskiej osi XY, co przez te stulecia mogłoby się udać wielokrotnie i marynarce i wszystkim poprzedni yonkou. Co jeśli jednak potrzebne są lokalizacje ze wszystkich 4, ponieważ do ustalenia pozycji Raftel potrzebujemy osi XYZ? - Ergo, wyspa może być podniebną, ale również zakopaną/zalaną niczym atlantyda, zatem płynięcie po morzu nic nie daje, równocześnie tłumaczy czemu nikt jej nie znalazł wcześniej oprócz Rogera, w końcu planeta na której dzieje się akcja OnePiece nie jest nieskonczenie wielka, żeby przez 8 stuleciu znalaziono ją tylko raz.

Żeś wykombinował. 

Spoiler


Jakby bawić się w 3 osie to i tak z 3 punktów dostaniemy.... trójkąt na którego jednym boku znajduje się Raftel. Problematyczne by było gdybyśmy znali punkt w kosmosie, jeden na niebieskim morzu i jeden w chmurach. Ale wtedy problemem byłoby tylko pokonywanie tej trasy. W innym wypadku otrzymujemy czworościan, co przeczy troszeczkę temu co dowiedzieliśmy się od Minków.
Mordoc

Supernova

Licznik postów: 742

Mordoc, 2 godzin(y) temu
( 3 godzin(y) temu)Dejo napisał(a): Przewidywanie - Jeden z ostatnich rozdziałów (CIĘŻKI SPOILER - Uprzedzam żeby nie było pretensji)
Zaryzykowałem, kliknąłem. Uff bałem się, że będzie tam cięższy spoiler
Spoiler

Luffy zostanie Królem Piratów

Subskrybuj ten wątek Odpowiedź