Full Metal Alchemist sezone 2
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Hidekii

Pirat

Licznik postów: 34

Hidekii, 05-01-2009, 21:24
[Przed przeczytaniem tematu, ostrzegam o spoilerach, wiec osobom ktore nie dokonczyli calej serii raczej, tresc tematu moze zepsuc zabawe]

No wlasnie, jako iz informacja o sezonie drugim Full Metal Alchemist zostala potwierdzona, i ustalono juz konkretny termin, mianowicie kwiecien. Jestem ciekawy jak wyobrazacie sobie drugi sezon. Kinowka troche zakancza serie i przekresla wydarzenia z mangi...
Mi osobiscie wydaje sie, ze autorzy odesla bohaterow do swiata alchemii juz w pierwszych odcinkach.
Z niecierpliwoscia czekam na serie, jaka by ona nie byla, dla mnie bedzie hitem Tongue.
Pozdrawiam!
Blek

Imperator

Licznik postów: 2,588

Blek, 05-01-2009, 21:37
A ja uważam, że zaczną wydarzenia od 36 odcinka czy jakoś tak, przypominając w 2-3 odcinkach co było wcześniej.
Gdyby zrobili po twojemu to znów Arakawa by się zdenerwowała...
piku184

Nowicjusz

Licznik postów: 14

piku184, 05-01-2009, 22:18
Arakawa mówiła, że więcej im praw nie da z tego zo mnie się wydaje, inne studio będzie robiło, i chyba całkiem od nowa, na podstawie mangi... Ciekawe jakie będą openingi ^.^
SLAWO89

Piracki wojownik

Licznik postów: 139

SLAWO89, 05-01-2009, 23:22
A ja jak narazie nie mogę na nic wpaść jak by mogli to kontynuować Smile ale nie zdziwił bym się jak by wpadli na pomysł aby dalszy ciąg dzieł sie po zakończeniu kinówki Big Grin tylko nie wiem co oni by tam robili bez tej alchemii Big Grin
BlackKuma

Król piratów

Licznik postów: 3,505

BlackKuma, 05-01-2009, 23:38
Nic. Tutuł anime nosiłby Full Metal Smile opowiadało by o chłopcu w protezie.
Najuch

Imperator

Licznik postów: 2,656

Najuch, 06-01-2009, 01:12
Poważnie? Drugi sezon? nic mi o tym nie było wiadomo. Zawsze można założyc, ze kinówka była alternatywą. I teraz jechać dalej z wydarzeniami z mangi. Świetnie, że robią coś takiego!!!
Heros

Joy Boy

Licznik postów: 7,533

Heros, 06-01-2009, 01:22
Cytat:Arakawa mówiła, że więcej im praw nie da z tego zo mnie się wydaje, inne studio będzie robiło, i chyba całkiem od nowa, na podstawie mangi... Ciekawe jakie będą openingi ^.^
Z tego, co mi wiadomo to każde studio dożywotnio, albo na bardzo długi okres czasu wykupuje prawa autorskie do animowanej wersji mangi, więc to odpada (chyba, że w przypadku FMA było inaczej, ale jakoś w to wątpię - wszak za ten tytuł odpowiada studio Bones).
Poza tym i tak prędzej czy później będą fillery w anime - zwróćcie uwagę, jak często wychodzą poszczególne tomy mangi. Ułatwię Wam zadanie - zdecydowanie za rzadko.
Najuch

Imperator

Licznik postów: 2,656

Najuch, 06-01-2009, 01:24
a powstaje pytanie czy manga byla juz zakonczona w momencie rozpoczęcia prac nad anime? Bo jesli nie to znaczy, ze nabyli prawa tylko do jej czesci.
Heros

Joy Boy

Licznik postów: 7,533

Heros, 06-01-2009, 01:30
Czytaj ze zrozumieniem - manga dalej wychodzi.
Nie będę wnikał w szczegóły, bo -mówiąc kolokwialnie- gówno wiem na ten temat, ale zwróć uwagę na jedno - czy inne studio wykupuje prawa autorskie do ekranizacji np. Naruto mimo, że nadal jest to seria "on-going" (manga)? Nie? No więc właśnie Tongue.
Najuch

Imperator

Licznik postów: 2,656

Najuch, 06-01-2009, 01:56
No ja nie wiem jak to jest, ale wydaje mi się ze w przypadku FMA, studio wykupiło prawa do czesci mangi, a do reszty nie. Bo inaczej anime juz by dawno było.
Heros

Joy Boy

Licznik postów: 7,533

Heros, 06-01-2009, 02:13
Cytat:Bo inaczej anime juz by dawno było.
Niby czemu? Raz, że chcieli trochę poczekać, aż manga wyjdzie nieco dalej (jeżeli mówimy o remake'u, który być może będzie tzw. "FMA sezon 2"), dwa że po prostu pisali inny scenariusz, trzy chcieli trochę poczekać.
W przypadku Code Geass była chyba roczna przerwa (czy coś koło tego), więc w FMA może być tak samo.
Najuch

Imperator

Licznik postów: 2,656

Najuch, 06-01-2009, 02:17
No w sumie tak... to w końcu nie jest do końca taki tasiemiec jak wielka trójka i DBTongue
kon

Super świeżak

Licznik postów: 183

kon, 06-01-2009, 20:10
2 sezon raczej będą robić od początku...
Narysują ponownie wszystkie odcinki upożądkują i zestawią z mangą. a kontynuacja będzie taka jak w mandze. wedłóg mnie...
Najuch

Imperator

Licznik postów: 2,656

Najuch, 07-01-2009, 00:37
"według" jeśli w ogóle.

I nie zgadzam się z tym pomysłem. Nie ma sensu robić od początku czegoś co będzie szło jak manga...
Heros

Joy Boy

Licznik postów: 7,533

Heros, 07-01-2009, 01:20
Albo inaczej - nie ma sensu robić czegoś, co i tak prędzej czy później będzie (jak mus to mus ;x) full fillerem. IMO rozwiązanie na zasadzie "rimejku" powinno się odbywać po paru latach, gdy ma się do czynienia z hiper-popularnym tytułem (np. NGE - możecie to oceniać różnie, innym się podoba, inni jadą po tej produkcji jak diabli...ale nikt nie odmówi jej tego, że była PIONIEREM w wielu kwestiach, a także OLBRZYMIEJ popularności).
1 2
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź