SPOILER ukazane tylko w mandze techniki
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
kamilo13

Wilk Morski

Licznik postów: 61

kamilo13, 01-03-2009, 08:00
Jak ludzie pisza, ze haki to narzucanie woli, to o co chodziło w mandze na Wyspie kobiet o "nasaczonych strzałach", miały one niesamowita siłe rażenia jak na strzały. Jeszcze jak widownia dziwiła sie, że Luffy pokonał tego kota na arenie bez użycia haki, co w związku by znaczyło, ze haki moze także zwiekszyc siłe.
A co do przeciwników może i jacys beda mieli haki ale nie koniecznie "królewskie".
BlackKuma

Yonko

Licznik postów: 3,505

BlackKuma, 01-03-2009, 16:20
Cytat:A co do przeciwników może i jacys beda mieli haki ale nie koniecznie "królewskie".
Przecież była mowa, ze haki królewskie ma bardzo mało ludzi. Więc to oczywiste.
kamilo13 napisał(a):Jak ludzie pisza, ze haki to narzucanie woli, to o co chodziło w mandze na Wyspie kobiet o "nasaczonych strzałach"
Może to być jedno z różnych zastosowań haki Wink Na razie jest to w sumie zagadką, ale mam nadzieję, że niedługo się dowiemy Wink
Najuch

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,656

Najuch, 01-03-2009, 19:06
Bo niestety, dopóki to nie jest jasne, wszystkie spekulacje próbuje się wyjaśnić HakiTongue
kamilo13

Wilk Morski

Licznik postów: 61

kamilo13, 02-03-2009, 00:25
Fajnie by było jak by Luffy nauczyl sie nasaczac tym haki te strzały itd. może mogłby nasaczyc pociski Usoppowi Big Grin
Najuch

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,656

Najuch, 03-03-2009, 21:02
RdR: Za dużo gadania o tym haki. Wszystko zawsze staracie się wyjaśniać haki haki i jeszcze raz haki... Boże, dajmy juz z tym spokój. Ufo to tez haki? W trójkącie bermudzkim tez jest haki?

Nie można do wszystkiego co silne/niepojęte/tajemnicze doklejać łatki "haki".
RdR

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,157

RdR, 03-03-2009, 21:48
Owszem można Wink. Póki co dostaliśmy zaledwie tajemniczą namiastkę tego czym może być haki, więc wiele niepojętych rzeczy w One Piece, można w taki właśnie sposób wytłumaczyć. Spekulacje są rzeczą normalną i będą występowały czy tego chcesz czy nie Wink.
SGDrom

Wicekapitan

Licznik postów: 196

SGDrom, 03-03-2009, 22:38
RdR napisał(a):Owszem można Wink. Póki co dostaliśmy zaledwie tajemniczą namiastkę tego czym może być haki, więc wiele niepojętych rzeczy w One Piece, można w taki właśnie sposób wytłumaczyć. Spekulacje są rzeczą normalną i będą występowały czy tego chcesz czy nie Wink.

Być może, ale to już gruba przesada. Jeszcze może ktoś wyjedzie że dzieci się robi poprzez nasączenie kobiety Haki? Prawdę mówiąc cały ten pomysł z haki mi się nie podoba bo w takim wypadku moc Blackbearda jest do niczego (po co mieć logie która pozwala zniwelować inną logie skoro wystarczy haki które dajecie komu popadnie).

Podoba mi się to że można coś zdziałać przeciwko logii, ale powinno mieć to swoje ograniczenia/skutki uboczne/wymagania. A tak to pierdnę z haki i już każdy leży. W dodatku pewnie to będzie coś w rodzaju wskaźnika mocy, a to mi się podobało tylko w Dragon Ballu.
RdR

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,157

RdR, 03-03-2009, 22:40
Może czasami przesadzam z tym haki xD. Ale wątpię żeby to był jakiś wskaźnik mocy, Oda jest zbyt oryginalny żeby zrobić z tego czakrę.
BlackKuma

Yonko

Licznik postów: 3,505

BlackKuma, 04-03-2009, 17:14
Fakt za dużo tego haki Big Grin
Jednak ja bym się nie obawiaj, że będzie z tego kolejna np. chakra itp.
Wskaźnikiem mocy też raczej nie będzie. Haki nie jest wcale takie powszechne jak się wydaje. Opanować tej "mocy" na pewno nie da się tak łatwo i nie każdy będzie mógł sobie na to pozwolić. Tak samo moim zdaniem będzie z załogą "Mugiwarsów". Haki będą posiadać najwyżej 3 osoby i to wszystko.
kamilo13 napisał(a):nasaczac tym haki te strzały itd.
Częściowo może i przez to się to przeświadczenie wzięło, że za dużo tego haki się naglę zrobiło. Tylko, ze to iż amazonki nasączają strzały haki nie znaczy, że robi to każda z nich. Ktoś robi najpierw te strzały i na pewno je nasącza haki, jeżeli je opanował, bądź robi to osoba, która je opanowała.
Na pewno nie każda amazonka posiada haki, tam po prostu wiedzą co to jest i wiedza o tym jest rozpowszechniona, nie to co na 4 morzach i pierwszej połowie Grand Line, gdzie haki to coś o czym mało kto słyszał.
Haki to nie grzyby, nie będzie jego tak dużo, aczkolwiek będzie występować troszku częściej, bo jak wiadomo druga połowa GL jest tylko dla "elity", ze tak to ujmę Wink
Przez co może się wydawać, że jest tego za dużo. Jednak to tam zmierzają ci, którzy chcą zdobyć One Piece i jak wiadomo uda się to tylko najpotężniejszym ludziom ( bądź nie-ludziom ) o wielkiej mocy i woli.
kewel

Wilk Morski

Licznik postów: 94

kewel, 07-03-2009, 12:38
Ostatnio oglądałem anime Hunter x Hunter i tam moc zwana nen jest dzielona na 4 grupy gdzie w 1 z tych grup występuje podział na 6 różnych rodzajów dzięki czemu mimo że przeciwnicy mają nen to każdy z nich ma innych techniki.Myślę , że coś podobnego można oczekiwać z Haki i będziemy mieć kilka rodzaj Haki dzięki czego walki będą jeszcze bardziej ciekawe.Widzimy , że niektore zdolności haki zwiększają siłe inne wywierają jakieś działania na mózg i z pewnością jeszcze poznamy kilka ich rodzajów
Kowal

Dowódca dywizji Yonko

Licznik postów: 2,220

Kowal, 11-11-2009, 21:25
Tak, wiem, trochę temat odświerzę Tongue

BlackKuma, Te strzały były "nasączane" haki w momencie wystrzału, sam Luffy już po wystrzeleniu podniósł jedną z nich i skwitował, że to zwykłe strzały są. Z tego wniosek, że większość Amazonek wojowniczek (no bo jednak wojowniczek, które strzegły wyspy nie było aż tak dużo) ma zwykłe haki.
Odachi

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 530

Odachi, 12-11-2009, 14:35
Ja też myślę, że takie "zwykłe" haki to mają wszystkie amazonki plus garstka osób z poza wyspy, a królewskie to może jedna amazonka na pokolenie i kilka osób na świecie. Przecież jak Smoker dostał od Boa, stwierdził, że to Kuja Haki, więc ta wyspa pewnie z tego słynie.
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź