One Piece - Rozdział 891
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Ares

Majtek

Licznik postów: 18

Ares, 13-01-2018, 12:02
(12-01-2018, 23:32)chucky napisał(a): Średnio podoba mi sie to, co Oda robi ostatnimi czasy. Nieważna jest faktyczna siła postaci, byle to co się z nią dzieje "fajnie wyglądało" (chyba, że to coś dzieje się z Sanjim xd). Na Dressrosie Luffy i Zoro walczyli z Fujitorą, ale on nawet się nie starał, więc już mniejsza z tym. To co się odjaniepawla z BM i Katakurim, to już jakiś żart. Swój ból tyłka na temat BM wylałem ostatnio, więc ją oszczędzę.

Co Katakuri pokazał w poprzednich rozdziałach:
- jest szybszy od Luffiego w G2,
- jego podstawowe ataki są silniejsze niż ataki Luffiego w G3,
- ma lepsze Haki Obserwacji niż Luffy (trenowane latami, pewnie najlepsze na świecie, z wyjątkiem Fujitory zapewne),
- ma lepsze Haki Zbrojenia niż Luffy (dosłownie, "inny poziom"),
- używajac "Power Mochi" z łatwością przebił się przez obronę Luffigo w G4 (wystarczył 1 cios).

Co Katakuri pokazał teraz:
- nie jest w stanie trafić Luffiego nieużywającego biegów każdym atakiem,
- nie jest w stanie zabić Luffiego nieużywającego biegów, mimo że leje go bez przerwy od kilku godzin spamując "Power Mochi",
- największy "Power Mochi" jakiego widzieliśmy do tej pory został zablokowany przez atak G3,
- Luffy w ciągu kilku godzin zdobywa moc, na którą on musiał intensywnie pracować latami.

WTF?

Btw, najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, jak ta walka się skończy xd I nie mówię tu o porażce Katakuriego, a o tym co będzie potem xd Innymi słowy, Brulee ciągle gdzieś tam siedzi i tylko czeka, aż Luffy znów ją porwie xd Wystarczyłoby, gdyby wylazła z świata luster. Wtedy niezależnie od wyniku, Luffy nie wyszedłby stamtąd martwy.

tl;dr: Muszę się chyba przestawić na inny sposób postrzegania OP. Tj chyba lepiej będzie nie wymagać od tego jakiejkolwiek logiki :/ Coś jak Naruto od pewnego momentu.
1. Mógłbyś mi pokazać chapter w którym jest powiedziane że katakuri trenował latami żeby mieć takie haki obserwacji? I z tym że najlepsze na świecie to bym się tak nie zapędzał dopóki nie poznamy większej ilości szczegółów na temat reszty topowych postaci.
2. Podstawowe ataki mam rozumieć jako goła pięść bez użycia owocu? Jeżeli tak to nic takiego nie było.
3. Gdy dostał ''Power Mochi'' to było czyste trafienie gdzie luffy nawet nie użył haki.
4. Wcześniej luffy też robił uniki nie będąc w g2,nawet sam katakuri przyznał że nikt nie uniknął tak dużo ataków jak luffy.
5. Katakuri nie potrafi zabić luffiego mimo że leje go już tyle godzin,to powiedz mi co by było po tym jak luffy by zginął ? Big Grin
6. Co do tego że katakuri jest szybszy niż luffy w g2 to coś się zmieniło ?
7. Tak samo z haki zbrojenia, które posiada katakuri, jest dalej lepsze niż te luffiego,więc nic się nie zmieniło.
8. Jeżeli chodzi o luffiego i jego zdobywanie lepszego haki obserwacji to przecież było to mówione że haki rozwija się podczas intensywnych walk na śmierć i życie a co do tego że katakuri trenował latami żeby je zdobyć to napisałem o tym w punkcie pierwszym.
ARRRGH

Naczelnik Impel Down

Licznik postów: 1,049

ARRRGH, 13-01-2018, 13:13
(12-01-2018, 16:28)Ad3k napisał(a): 1. Motyw Stussy mowiacej o tamatebako boom zapoczątkuje imo rozwałkę na wyspie ryboludzi, zafundowaną przez bm.

Powiedz mi coś, czego nie wiem? Big Grin tak jak napisałem wyżej, to nie jest nic nowego. Po tym jak Luffy ogłosił wyspę ryboludzi swoim terytorium, dał BM wyraźny pretekst do zapoczątkowania takiej rozwałki Wink
Dahaka

Yonko

Wiek: 25
Licznik postów: 3,789

Dahaka, 13-01-2018, 15:25
Wątpię w tę rozwałkę. Pudełko było od Luffy'ego, więc po co miałaby atakować wyspę ryboludzi? Będzie po prostu na nich wkurzona i tyle, może na Elbaf spróbuje wyrównać rachunki. Oda na 100% nie będzie cofał słomków na kolejny arc na wyspie ryboludzi, a BM nawet jeśli miałaby ryboludków zaatakować, to do final arca czekać nie będzie.
[Obrazek: tumblr_o7qkyrayvR1tvlw71o1_1280.gif]
chucky

Gorosei

Licznik postów: 2,733

chucky, 13-01-2018, 15:47
(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): 1. Mógłbyś mi pokazać chapter w którym jest powiedziane że katakuri trenował latami żeby mieć takie haki obserwacji? I z tym że najlepsze na świecie to bym się tak nie zapędzał dopóki nie poznamy większej ilości szczegółów na temat reszty topowych postaci.
Spoiler

[Obrazek: one-piece-9116173.jpg]

Do tego się odnosiłem. Musiałem coś pomieszać z tymi latami, choć to chyba jasne, że nie ma tej mocy od wczoraj.
Dlaczego najlepsze na świecie? Ma lepszą Obserwację niż Big Mom. Żaden z widzianych Admirałów poza Fujitorą nie pokazał niczego imponującego odnośnie Obserwacji. Podobnie Marco. Kaido ewidentnie specjalizuje się w Zbrojeniu, a Teach nie przewidział nawet ataku Luffiego w ID 2 lata temu. King, Beckman i Shiryu - nie wierzę, żeby Oda stworzył 2 Vicekapitanów Yonkou z taką samą mocą. Może Shanks będzie miał lepszą Obserwację, ale to tak naprawdę bezpodstawne założenie.

To chyba wszyscy kandydaci.

(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): 2. Podstawowe ataki mam rozumieć jako goła pięść bez użycia owocu? Jeżeli tak to nic takiego nie było.

Podstawowe, czyli bez użycia "wyższego poziomu Haki".

(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): 3. Gdy dostał ''Power Mochi'' to było czyste trafienie gdzie luffy nawet nie użył haki.

Luffy w G4 cały czas używa Haki. Jego ciało jest bez przerwy pokyte Zbrojeniem, dlatego ten tryb ma swój limit czasowy.

(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): 4. Wcześniej luffy też robił uniki nie będąc w g2,nawet sam katakuri przyznał że nikt nie uniknął tak dużo ataków jak luffy.

Robił uniki przez atakami Katakuriego, który nie używał ani Przebudzenia, ani wyższego poziomu Haki. Nie że nikt nie uniknął tak dużo ataków, tylko że "ludzie nie unikają jego ataków tak często". Nie wiemy jak często ktoś jest w tanie ich unikać, ale nie dzieje się to często. Problem jest taki, że ataków o których cały czas mówię nie był w stanie uniknąć nawet w G4.

(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): 5. Katakuri nie potrafi zabić luffiego mimo że leje go już tyle godzin,to powiedz mi co by było po tym jak luffy by zginął ? 

Nie wiem, może nie trzeba było go tam wrzucać na 11h, skoro nie jest w stanie walczyć tak długo?

(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): 6. Co do tego że katakuri jest szybszy niż luffy w g2 to coś się zmieniło ?

To, że logicznie rzecz biorąc Luffy bez trybów powinien przy nim wyglądać jak Blueno przy nim w Enies Lobby. Zresztą tak wyglądał przez chwilę, ale dostał oklep w wyniku czego nabrał szybkości #logika

(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): 7. Tak samo z haki zbrojenia, które posiada katakuri, jest dalej lepsze niż te luffiego,więc nic się nie zmieniło.

Tak, tak. Po prostu obrona Luffiego jest wywindowana do granic możliwości. Broni się lepiej bez trybów, niż w G4, przez który nawet Doflamingo nie był w stanie się przebić.

(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): 8. Jeżeli chodzi o luffiego i jego zdobywanie lepszego haki obserwacji to przecież było to mówione że haki rozwija się podczas intensywnych walk na śmierć i życie a co do tego że katakuri trenował latami żeby je zdobyć to napisałem o tym w punkcie pierwszym.

Tak, czyli Katakuri nie walczy na śmierć i życie? Czy też nie powinien rosnąć w siłę podczas tej walki? Skoro jedna ciężka walka wystarczy do osiągnięcia takiego poziomu, to dlaczego Marco nie dostał power-upa podczas Marinefordu po walce z Admirałami? Albo Vista po walce z Mihawkiem. Od momentu pojawienia się, Katakuri jest hajpowany pod względem Obserwacji, a teraz okazuje się, że w sumie to nic takiego, skoro ktoś kto ledwo co nauczył się używać obserwacji (skończył się uczyć pół roku przed FI), może wskoczyć na ten sam poziom w kilka godzin.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
czarnykret

Wilk Morski

Licznik postów: 66

czarnykret, 13-01-2018, 15:48
(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): . Mógłbyś mi pokazać chapter w którym jest powiedziane że katakuri trenował latami żeby mieć takie haki obserwacji? I z tym że najlepsze na świecie to bym się tak nie zapędzał dopóki nie poznamy większej ilości szczegółów na temat reszty topowych postaci.
O tym że wytrenował do takiego stopnia mówił Bege ale faktem jest że nic nie było o "wieloletnim" treningu, szczególnie że Kat jest kreowany na "najgenialniejszy  owoc" drzewa familii BM. Oda właśnie tak to przedstawia że jest to walka między "zrodzonym geniuszem" a "wolą" człowieka który będzie KP. A nie ma co się oszukiwać: Luffy zginąć nie może no chyba że zdobędzie kompana z owocem "resurrection"Wink Jakoś sensownie musi z tego uciec lub wyjść. 
(13-01-2018, 15:25)Dahaka napisał(a): Wątpię w tę rozwałkę. Pudełko było od Luffy'ego, więc po co miałaby atakować wyspę ryboludzi? Będzie po prostu na nich wkurzona i tyle, może na Elbaf spróbuje wyrównać rachunki. Oda na 100% nie będzie cofał słomków na kolejny arc na wyspie ryboludzi, a BM nawet jeśli miałaby ryboludków zaatakować, to do final arca czekać nie będzie
Dokładnie. Dla mnie BM jest już skończona- załoga przetrzebiona a jak Morgan puści w świat "big news" czego słomkowi dokonali iże zwiali w jednym kawałku to "wataha" dokończy dzieła eksterminacji. Nie ma się co tutaj oszukiwać: finalnie kamienie musi dostać BB
CCORD

Gorosei

Wiek: 20
Licznik postów: 4,356
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 13-01-2018, 16:23
(12-01-2018, 23:32)chucky napisał(a): - Luffy w ciągu kilku godzin zdobywa moc, na którą on musiał intensywnie pracować latami.
No ale ty wiesz, Luffy jest głównym bohaterem Tongue
Łatwiej jest podążać czyimiś krokami niż przecierać szlaki.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Ares

Majtek

Licznik postów: 18

Ares, 13-01-2018, 17:36
(13-01-2018, 15:47)chucky napisał(a):
(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): 1. Mógłbyś mi pokazać chapter w którym jest powiedziane że katakuri trenował latami żeby mieć takie haki obserwacji? I z tym że najlepsze na świecie to bym się tak nie zapędzał dopóki nie poznamy większej ilości szczegółów na temat reszty topowych postaci.
Spoiler

[Obrazek: one-piece-9116173.jpg]

Do tego się odnosiłem. Musiałem coś pomieszać z tymi latami, choć to chyba jasne, że nie ma tej mocy od wczoraj.
Dlaczego najlepsze na świecie? Ma lepszą Obserwację niż Big Mom. Żaden z widzianych Admirałów poza Fujitorą nie pokazał niczego imponującego odnośnie Obserwacji. Podobnie Marco. Kaido ewidentnie specjalizuje się w Zbrojeniu, a Teach nie przewidział nawet ataku Luffiego w ID 2 lata temu. King, Beckman i Shiryu - nie wierzę, żeby Oda stworzył 2 Vicekapitanów Yonkou z taką samą mocą. Może Shanks będzie miał lepszą Obserwację, ale to tak naprawdę bezpodstawne założenie.

To chyba wszyscy kandydaci.
(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): 2. Podstawowe ataki mam rozumieć jako goła pięść bez użycia owocu? Jeżeli tak to nic takiego nie było.

Podstawowe, czyli bez użycia "wyższego poziomu Haki".
(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): 3. Gdy dostał ''Power Mochi'' to było czyste trafienie gdzie luffy nawet nie użył haki.

Luffy w G4 cały czas używa Haki. Jego ciało jest bez przerwy pokyte Zbrojeniem, dlatego ten tryb ma swój limit czasowy.
(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): 4. Wcześniej luffy też robił uniki nie będąc w g2,nawet sam katakuri przyznał że nikt nie uniknął tak dużo ataków jak luffy.

Robił uniki przez atakami Katakuriego, który nie używał ani Przebudzenia, ani wyższego poziomu Haki. Nie że nikt nie uniknął tak dużo ataków, tylko że "ludzie nie unikają jego ataków tak często". Nie wiemy jak często ktoś jest w tanie ich unikać, ale nie dzieje się to często. Problem jest taki, że ataków o których cały czas mówię nie był w stanie uniknąć nawet w G4.
(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): 5. Katakuri nie potrafi zabić luffiego mimo że leje go już tyle godzin,to powiedz mi co by było po tym jak luffy by zginął ? 

Nie wiem, może nie trzeba było go tam wrzucać na 11h, skoro nie jest w stanie walczyć tak długo?
(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): 6. Co do tego że katakuri jest szybszy niż luffy w g2 to coś się zmieniło ?

To, że logicznie rzecz biorąc Luffy bez trybów powinien przy nim wyglądać jak Blueno przy nim w Enies Lobby. Zresztą tak wyglądał przez chwilę, ale dostał oklep w wyniku czego nabrał szybkości #logika
(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): 7. Tak samo z haki zbrojenia, które posiada katakuri, jest dalej lepsze niż te luffiego,więc nic się nie zmieniło.

Tak, tak. Po prostu obrona Luffiego jest wywindowana do granic możliwości. Broni się lepiej bez trybów, niż w G4, przez który nawet Doflamingo nie był w stanie się przebić.
(13-01-2018, 12:02)Ares napisał(a): 8. Jeżeli chodzi o luffiego i jego zdobywanie lepszego haki obserwacji to przecież było to mówione że haki rozwija się podczas intensywnych walk na śmierć i życie a co do tego że katakuri trenował latami żeby je zdobyć to napisałem o tym w punkcie pierwszym.

Tak, czyli Katakuri nie walczy na śmierć i życie? Czy też nie powinien rosnąć w siłę podczas tej walki? Skoro jedna ciężka walka wystarczy do osiągnięcia takiego poziomu, to dlaczego Marco nie dostał power-upa podczas Marinefordu po walce z Admirałami? Albo Vista po walce z Mihawkiem. Od momentu pojawienia się, Katakuri jest hajpowany pod względem Obserwacji, a teraz okazuje się, że w sumie to nic takiego, skoro ktoś kto ledwo co nauczył się używać obserwacji (skończył się uczyć pół roku przed FI), może wskoczyć na ten sam poziom w kilka godzin.
Jeżeli chodzi o to że luffy używa cały czas haki to owszem ale nie na całym ciele,tam gdzie dostał z ''Power Mochi'' czyli w brzuch to nie zdążył użyć haki. A co do tego że luffy w kilka godzin opanuje wyższy poziom haki to główny bohater zawsze ma ''przywileje'' bo bez tego to nigdy nie byłby gotowy żeby walczyć z bb czy innymi yonkou na końcu serii,że chyba oda by zrobił kolejny ts w co wątpię.
CCORD

Gorosei

Wiek: 20
Licznik postów: 4,356
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 13-01-2018, 18:08
(13-01-2018, 15:47)chucky napisał(a): To, że logicznie rzecz biorąc Luffy bez trybów powinien przy nim wyglądać jak Blueno przy nim w Enies Lobby. Zresztą tak wyglądał przez chwilę, ale dostał oklep w wyniku czego nabrał szybkości #logika
To nie chodzi o to, że on nabrał szybkości. Katakuri wytłumaczył, że Luffy jest coraz lepszy w haki obserwacji, dlatego nie musi być aż tak szybki jak musiał być wcześniej.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

Dahaka

Yonko

Wiek: 25
Licznik postów: 3,789

Dahaka, 13-01-2018, 18:19
(13-01-2018, 15:48)czarnykret napisał(a): Dokładnie. Dla mnie BM jest już skończona- załoga przetrzebiona a jak Morgan puści w świat "big news" czego słomkowi dokonali iże zwiali w jednym kawałku to "wataha" dokończy dzieła eksterminacji. Nie ma się co tutaj oszukiwać: finalnie kamienie musi dostać BB

Ja akurat nie uważam, że BM będzie skończona po tym arcu. Wręcz przeciwnie, imo dopiero teraz będzie miała warunki, żeby wykonać poważniejszy ruch. Ale nie będzie to atak na FI.
[Obrazek: tumblr_o7qkyrayvR1tvlw71o1_1280.gif]
ARRRGH

Naczelnik Impel Down

Licznik postów: 1,049

ARRRGH, 13-01-2018, 20:37
(13-01-2018, 18:19)Dahaka napisał(a): Ja akurat nie uważam, że BM będzie skończona po tym arcu. Wręcz przeciwnie, imo dopiero teraz będzie miała warunki, żeby wykonać poważniejszy ruch. Ale nie będzie to atak na FI.

Z tym FI to dosyć ciekawa sprawa. Bo generalnie nawet jeśli nie będzie to następny krok BM, może to być krok dla... Kaido. Jako że nie ma już dostępnych wszystkich rozdziałów, nie jestem w stanie teraz tego znaleźć, ale chyba była jakaś podpowiedź na to, że Caribou wypaplał Kaido, że Shirahoshi to Posejdon? Też nie wydaje mi się, aby to było w następnym arcu, ale biorąc pod uwagę, że ta wiedźma z FI miała wizję, że Luffy zniszczy FI, z pewnością tam wrócimy prędzej czy później Smile także może być nawet i tak, że będzie kumulacja - BM, Kaido i Słomkowi na raz!
Dahaka

Yonko

Wiek: 25
Licznik postów: 3,789

Dahaka, 13-01-2018, 20:58
(13-01-2018, 20:37)ARRRGH napisał(a): Z tym FI to dosyć ciekawa sprawa. Bo generalnie nawet jeśli nie będzie to następny krok BM, może to być krok dla... Kaido. Jako że nie ma już dostępnych wszystkich rozdziałów, nie jestem w stanie teraz tego znaleźć, ale chyba była jakaś podpowiedź na to, że Caribou wypaplał Kaido, że Shirahoshi to Posejdon? Też nie wydaje mi się, aby to było w następnym arcu, ale biorąc pod uwagę, że ta wiedźma z FI miała wizję, że Luffy zniszczy FI, z pewnością tam wrócimy prędzej czy później  także może być nawet i tak, że będzie kumulacja - BM, Kaido i Słomkowi na raz!
Dlatego ostatnio zacząłem rozważać opcję, że Kaido wbije na Reverie porwać Shirahoshi. Coś z tą informacją od Caribou musi zrobić, więc jak ma faktycznie paść na Wano, to teraz ma na to jedyną okazję. Choć istnieje też opcja, że nic o niej nie wie, a X-Drake zabierający ze sobą Caribou to tylko taka zmyłka Ody Tongue

Powrót na FI to raczej na sam koniec mangi.
[Obrazek: tumblr_o7qkyrayvR1tvlw71o1_1280.gif]
Szarim Musty

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 416

Szarim Musty, 14-01-2018, 20:34
(13-01-2018, 20:58)Dahaka napisał(a): Dlatego ostatnio zacząłem rozważać opcję, że Kaido wbije na Reverie porwać Shirahoshi. Coś z tą informacją od Caribou musi zrobić, więc jak ma faktycznie paść na Wano, to teraz ma na to jedyną okazję. Choć istnieje też opcja, że nic o niej nie wie, a X-Drake zabierający ze sobą Caribou to tylko taka zmyłka Ody


Może Kaidou nie wie, że Shirahoshi udaje się na Reverie i zaatakuje wyspę ryboludzi. Może w tym samym momencie na wyspę ryboludzi uderzy BM i zamiast niszczenia pierwszej ziemii Słomka dostaniemy finalne starcie między dwójką Yonkou? 

Kaido vs BM Gdzieś niedaleko płynąć może Dragon albo/i Czarnobrody. Więc Wano może być starciem Słomki vs Shogun a wielka wojna rozpocznie się gdzie indziej. Dodatkowo po takowym starciu niedobitków mogą wyłapać sojusznicy Luffiego, którzy przecież mają dokonać "niebywałych rzeczy".
Kaioken

Kapitan

Wiek: 28
Licznik postów: 299

Kaioken, 14-01-2018, 22:42
Rozdział dobry choć ta walka Luffi'ego z Katakuri'm zaczyna mnie męczyć. Myślałem, że Luffy da mu jakiś wycisk, a on znowu ciągle obrywa. W tym momencie on nie ma szans pokonać Katakuri'ego dlatego mam nadzieję, że skończy się na przerwaniu walki w jakiś sposób, m. Poza tym co do nauk Rayleigh'a mam wrażenie, że on także potrafi widzieć przyszłość za pomocą Haki, a co za tym idzie każdy koks jego pokroju to potrafi, bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że dawał wskazówki na ten temat Luffy'emu, a Luffy teraz z tego korzysta?

Ostatnia strona znowu Big Mom szaleje (nie spodziewałem się, że tak szybko wywinie kolejne takie widowisko) no i nareszcie punkt kulminacyjny, m. Yonkou znowu pokazuje siłę, epic.
Cytat:Co Katakuri pokazał teraz:
- nie jest w stanie trafić Luffiego nieużywającego biegów każdym atakiem,
- a kiedy był szybszy od Luffy'ego w G2 to mógł KAŻDYM atakiem?
Cytat:- nie jest w stanie zabić Luffiego nieużywającego biegów, mimo że leje go bez przerwy od kilku godzin spamując "Power Mochi",
- .... nie ma to jak czepiać się takiej pierdoły, kiedy Luffy nawet nie jest wstanie zadać mu jednego ciosu i z trudem wstaje kaszląc co chwilą krwią ..
Cytat:- największy "Power Mochi" jakiego widzieliśmy do tej pory został zablokowany przez atak G3,
- Luffy go zaskoczył, bo do tej pory unikał, a teraz nie dosyć, że to zablokował to w pięknym stylu, bo przewidział ten ruch, m. Katakuri nie spodziewał się tego.
Cytat:- Luffy w ciągu kilku godzin zdobywa moc, na którą on musiał intensywnie pracować latami.
- zdobył? On dopiero się uczy człowieku ..

Nie wspominając o tym, że Katakuri też czuje zmęczenie.
Dzik

Bosman

Licznik postów: 101

Dzik, 15-01-2018, 20:22
Podobał mi się ten rozdział.
Ale zacznę od minusów.
Oczywiście BM. Porównując jej skuteczność z admirałami na Marineford, mózg staje.
Ekipa tortowa nadal nudnawa, całe szczęście, że to już koniec.
Dziewczynka-fanboyka Katakuriego - ugh... ale czuję, że nie pojawiła się tam przypadkiem, więc może rozwinie się to w coś ciekawego.

Z plusów rozpaczliwy szał Choppera. W anime może to być jedna z najlepszych scen arca. Pozbawiony nadziei Chopper, wrzeszczący tym swoim monstrualnym głosem, z odpowiednią muzyką i animacją - sam miód.

No i mięsko, czyli trzecia runda Luffy vs Katakuri.
Podoba mi się to, co Katakuri robi z gumiakiem. Ale nie dlatego, że kibicuję Kacie, tylko ze względu na ładunek emocjonalny, jaki ta sytuacja niesie.
Słomek wie, że nie wygra brutalną siłą, więc daje się bić, szmacić, i poniewierać, po to by przewyższyć swojego oponenta. Panel w którym Mugiwara próbuje się podnieść, po czym dostaje bombę na pysk, jest tak smutna i rozpaczliwa, jak nic innego w całym WCI.
Jeśli Kata sponiewiera przyszłego króla piratów przez jeszcze pół rozdziału, to daje Odzie błogosławieństwo, by w końcu pokonał Mochimana. Zasłużył.

I kilka wniosków z chapa:
- Pedospero jest zaskoczony przemianą Choppera. Oznacza to, że a) Monster Point nie jest przebudzonym zoanem, albo b) przebudzony zoan jest tak rzadki, że nawet koleś z nagrodą 700 mln nie widział go na oczy.
- Ktoś napisał, że Luffy zablokował najpotężniejsze power Mochi zwykłym G3. Radzę zwrócić uwagę, że haki rozwija się wraz z coraz silniejszymi oponentami - skoro rozwija się obserwacja, nie widzę powodu, dla którego zbrojenie nie miałoby robić tego samego (chociaż ta sytuacja i tak jest naciągana).
- To będzie kontrowersyjne, ale najwyżej się pomylę. Patrząc na ogólne predyspozycje Katakuriego (obserwacja, zbrojenie, przebudzenie, siła, wytrzymałość, refleks, strategiczny umysł), nie widzę powodu by nie postawić go obok admirała, jeśli chodzi o skill w 1vs1. Bo jeśli chodzi o czystą moc destrukcji, to jednak magma/światło/lód/grawitacja > mochi. Nie mniej, walka katy z admirałem byłaby epicka, i mimo, że zapewne by przegrał, admirał pewnie też doznałby trwałego uszczerbku na zdrowiu.
Lady Pudding

Wicekapitan

Wiek: 22
Licznik postów: 243
Miejscowość: Water 7

Lady Pudding, 15-01-2018, 23:03
(15-01-2018, 18:59)janek z napisał(a):
(15-01-2018, 18:00)Lady Pudding napisał(a): Ale jak już ktoś kocha Zoro to jest dobrze? XD Czasem nie potrafię ogarnąć ludzi, jest tutaj zwyczajna wymiana argumentów, podawanie własnego zdania, ale zawsze musi znaleźć się ktoś, kto zaraz naszyje mu łatkę fanboja, bo ma swoje zdanie. No pls.

A co ma do tego Zoro? Jak ktoś zawyża sztucznie czyjeś umiejętności , nie ważne kogo, to powinien zostać skrytykowany.

Ale gdzie tutaj jest zawyżanie? Przecież Luffy cały czas pełni rolę chłopca do bicia, jedynie co zrobił to skontrował jeden atak (na początku walki było dokładnie tak samo). Tylko Katakuri zaczyna zauważać, że Luffy PRÓBUJE (słowo klucz) działać tak samo jak on, bo inaczej się nie da. Osiągnął coś podczas tego rozdziału? No nic, więc nie wiem o jakim zawyżaniu umiejętności my tutaj mówimy.
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź