One Piece - Rozdział 894
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Sogeking

Wiek: 24
Licznik postów: 1,921

Dejo, 04-02-2018, 10:44
W tym temacie dyskutujemy o najnowszym rozdziale One Piece. 
 


Wersja Polska:


Wersja Angielska:
One Piece 894[JB]
One Piece 895[MS]
Zabrania się rozpoczynania dyskusji przed ukazaniem się skanlacji bieżącego rozdziału.

Zabrania się dyskusji o spoilerach z najnowszego rozdziału One Piece. Uprasza się aby w tym celu korzystać z bliźniaczego tematu o spoilerach o nadchodzącym rozdziale.

Zabrania się pisania komentarzy typu:

"Dlaczego jeszcze nie ma rozdziału?"
"Kiedy pojawi się nowy rozdział?"
"Czy One Piece ma przerwę w tym tygodniu?"
"Dlaczego One Piece ma znowu przerwę?"
 
Aby uzyskać informacje na temat ewentualnych przerw w wydawaniu One Piece, zapraszamy do odwiedzenia tematu:
Przerwy w wydawaniu One Piece


Zabrania się używania jakichkolwiek grafik uchodzących za ciężkie spoilery, zdradzające kluczowe wydarzenia fabularne, miejsca, bądź wygląd nowych postaci w Awatarach i Sygnaturach, do czasu ukazania się owych wydarzeń, miejsc, bądź postaci w Anime. Dopuszcza się używania grafik ukazujących wizerunek postaci które pojawiły się w Anime, a zmianie uległ ich wizerunek. Uprasza się aby odczekać co najmniej 24 godziny przed użyciem grafiki z nowego rozdziału w Awatarze lub Sygnaturze, jako że nie wszyscy mają okazję przeczytać nowy rozdział zaraz po jego wyjściu.
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
Dejo

Sogeking

Wiek: 24
Licznik postów: 1,921

Dejo, 08-02-2018, 09:12
Zapraszam Do Czytania
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
pell

Kapitan

Licznik postów: 329

pell, 08-02-2018, 09:49
Nie do końca rozumiem, czemu Piraci Leo będą eskortować króla na Reverie. Znaczy oni nie są przez nikogo poszukiwani, ale za samą nazwę "piraci" mogą być przecież zaatakowani przez Marynarkę.

Co do rozdziału to dostaliśmy kolejny przejściowy, ale tym razem to chyba ostatni. Wreszcie pojawił się Snack i wydaje się, że on jest najsłabszy (?) z tych dowódców. Jego nagroda to 600M. Dużo, ale prawie dwa razy mniej niż Katakuri. Czyżby Sanji miał go pokonać solo?
[Obrazek: one_piece_7045219.jpg]
ARRRGH

Naczelnik Impel Down

Licznik postów: 1,057

ARRRGH, 08-02-2018, 10:07
Bardzo fajny rozdział - wreszcie zostało zmieszczonych dużo obecnych wydarzeń + retrospekcje.

Okładka - czyli gnomy będą blisko wydarzeń na Reverie. Zastanawia mnie tylko czy jako piraci na pewno mogą sobie na to pozwolić? Tongue Chociaż w teorii nie ogłosili się na cały świat i w przypadku schowania bander pirackich mogą się tam pojawić.

Retro z Ray'em - generalnie bardzo lubię kiedy Oda pokazuje takie wstawki. Dzięki temu poznajemy rozterki Słomianego podczas treningu oraz pochodzenie jego technik. Ciekawe było też psychologiczne podejście Rayleigha, który postawił na szali coś, co Luffy bardzo ceni - czyli jedzenie. Mało tego, w trakcie kiedy Gumiak miał się skupiać, ten pichcił swój obiad, aby jeszcze mocniej wytrącać go z równowagi i utrudnić mu zadanie. Takie ekstremalne warunki pozwoliły osiągnąć jeszcze lepsze efekty, zaś Luffy wytrenował swój własny styl używania haki obserwacji.

Walka z Katakurim- Podoba mi się konsekwencja, dzięki której Luffy bez G4 nadal nie ma zbytniego podejścia do przeciwnika. Oczywiście zdołał ominąć kilka ciosów, zadał nawet 1 swój, ale nadal dostaje ostre bęcki.

Bege - tutaj jak na mój gust Chiffon trochę na siłę chce pomagać Słomianym. Moim zdaniem powinna bardziej jednak martwić się o syna i męża i jednak postępować według planu Capone. Bardziej interesująca tutaj jest już mocno wychudzona Mama. Ciągle zastanawia mnie jakie skutki niesie to za sobą odnośnie jej mocy. Tym bardziej, że po raz kolejny Yonko nie jest w stanie zbyt wiele zrobić przeciwko jednemu, uciekającemu statkowi...

Sunny vs Smoothie - jak najbardziej podoba mi się takie zestawienie - tak jak już kiedyś pisałem, część floty z niezawodnym sternikiem Jinbe, jest dobrą przeciwwagą dla Smoothie i mogą realnie się jej przeciwstawić. Jestem ciekawy o co chodzi ze wzrastaniem Smoothie i jakie będzie to miało przełożenie na moc. Czy to część planu? Czy niezależny skutek np. nerwów? Wygląda jednak na to, że jesteśmy co raz bliżej tego, aby wreszcie coś zrobiła Big Grin

Sanji - czyli on będzie tym, który odbierze wymęczonego Luffy'ego z cocoa. Jestem jednak ciekawy jaki sposób Oda zaprezentuje, gdyż po raz kolejny mamy podkreślone, jak mocna jest tam ekipa broniąca.

Ekipa na cocoa - Oda po raz kolejny podkreśla jak poważnie "kierownicza" załoga BM traktuje zagrożenie jakie niesie za sobą Luffy. Chociaż jak widać "młodsza" część załogi nie za bardzo rozumie dlaczego, co też jest fajne, bo pokazuje, dlaczego jedni mają wyższe stanowiska, zaś inni niższe. Został pokazany też Snack z nagrodą i tutaj niestety się zawiodłem - oczekiwałem dużego kadru prezentacyjnego, a tymczasem dostaliśmy mini kadr i to nie zbyt dobrze widać na nim jego postać.

G4: Snakeman - tutaj już ostatecznie Oda potwierdził, że formy i techniki Luffy'ego odzwierciedlają zwierzęta, które spotkał na wyspie. Czym może być Snakeman? Kojarzy się to z szybkimi, kąśliwymi atakami oraz dobrą umiejętnością niekontrolowanych uników cienkiego ciała. Jestem ciekawy jak będzie wyglądało to w akcji Smile

Brak przerwy - fakt, że nie trzeba będzie czekać 2 tygodnie na dalszą akcję z pewnością cieszy. Mam jednak sporą nadzieję, że Oda w następnym rozdziale nie pominie pokazania możliwości nowej formy Wink

Szybkie podsumowanie, na plus:
+ Retro z Rayem
+ Kata > Luffy g2
+ Sunny vs Smoothie
+ Mobilizacja sił na cocoa
+ nowa forma g4
+ brak przerwy po takiej akcji

na minus:
- przesadna determinacja Chiffon
- słaba prezentacja Snacka
Beetlejuice

Wicekapitan

Licznik postów: 253

Beetlejuice, 08-02-2018, 11:25
No to tylko czekać jak wpadnie Germa 66 jako wsparcie Sanjiego żeby rozprawić się z obrońcami lustra Smile.
marmolada

Szczur Okrętowy

Licznik postów: 50

marmolada, 08-02-2018, 11:42
Dobry rozdział.
Retro z Ray'em zawsze na plus a szczególnie, że nie było to kilka paneli, a całe kilka stron. Zapewne w dalszych potyczkach Oda pokaże również dokładniejsze retro z 2 pozostałymi typami haki.
No i ze słów Ray'a wynika, że widzenie przyszłości jest popularne pośród najsilniejszych, tylko ciekawe kto jeszcze dostanie tę zdolność, Shanks, Admirałowie, Dragon, ktoś od Kaidou ?
Big Mom stałą się już strasznie chuda i ciekawe czy jak zje cały ten tort to czy wróci do poprzednich gabarytów ale teraz jest bardzo podobna z twarzy do brulee :>
Smoothie coś tam działa, ale chyba za sprawą Jinbeia (?) staje tylko rośnie, choć mam nadzieje, że coś jeszcze pokaże.
Obława na SH dalej trwa i najciekawsze chyba jest to, że wkońcu poznajemy Snack'a, więc został jednak tylko zdegradowany, jego bouty specjalnie nie powala w porównaniu do reszty słodkich dowódców, czy nawet Perospero ma 700 mln, ale też jest dość młody bo dopiero 25 syn, a choćny Cracker to 10. Sanji leci na ratunek Luffyemu, i mam nadzieje że zabłyśnie tam, ale raczej dłuższej walki bym już nie chciał, bo powoli trzeba by kończyć już ten arc.
Wygląda wkońcu, że zbliżamy się powoli do końca walki, nowe formy G4 zawsze na plus, ale czy to wystarczy? Na Crackera wystarczyło, ale jednak Kata jest w innej lidze niż jego brat, ale znowu lepsze to, niż nagłe przebudzenie. Do tego forma węża pewnie będzie szybka i zwinna tak aby unikać ataków ale też mieć mocną ofensywę.
Dejo

Sogeking

Wiek: 24
Licznik postów: 1,921

Dejo, 08-02-2018, 11:43
Nareszcie jakiś fajny rozdział, przede wszystkim cieszy że czas poleciał aż tak do przodu, i że  nareszcie ostatecznie wchodzimy w finał arcu Smile

Fajnie Ogniste czołgi zakumplowali się ze słomkowymi (I są bardziej pożyteczni niż Law) ale jak @ARRRGH wspomniał aż takie ryzykowanie, to przesada. Wiadomo, że Chiffon chce spłacić dług za uratowanie Loli, ale ona tak naprawdę już go spłaciła, zrobiła wystarczająco dużo aby ułatwić ucieczkę Nami i ekipie. 

Jinbe po raz kolejny zamiata za sterem. Z rozdziałów na morzu, zdecydowanie momenty z nim były najlepsze, ale w sumie jest Rycerzem mórz więc niema się co dziwić xD Smoothie prędzej zatopi własny statek niż Sunny Big Grin

W najbliższych rozdziałach Sanjiemu z pomocą na bank wpadnie Germa niema bata, żeby samemu coś ugrał, przy takiej obstawie lustra które koniecznie trzeba będzie odbić. 

Szkoda Snacka, prezentacja niegodna Słodkiego Dowódcy, liczyłem że dostaniemy go porządnie zaprezentowanego jak Crackera,Smoothie i Mochigo, więc jest lekki zawód ale jak nie w tym to w następnym rozdziale Big Grin

Teraz pozostało czekać tydzień na Snakemana.
Ciekawe czy tym razem również Katakuri przeszkodzi Luffyemu w transformacji.. a no tak honorowy pojedynek teraz przeciwnik może bezkarnie zwiększać moc xD
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
janek z

Oficer dywizji Yonko

Wiek: 24
Licznik postów: 1,107
Miejscowość: Warszawa

janek z, 08-02-2018, 12:38
Z tego rozdziału wynika jakby Katakuri chciał przegra z Luffym.  Zwłaszcza ta strona mnie zastanawia:

Spoiler

[Obrazek: 17.png?quality=100&strip=all]

O co chodzi w tych górnych dymkach? Co takiego Katakuri powiedział Luffiemu?

A samo wstawanie Luffiego po tylu ciosach to jakiś żart.
[Obrazek: Kingdom-sig_zpsfa6d1b9a.png]
Pawelssn

Majtek

Wiek: 26
Licznik postów: 25

Pawelssn, 08-02-2018, 12:49
Bardzo dobry rozdział - oceniam go 9/10.
Przede wszystkim widać ile pracy Oda wkłada w przedstawienie relacji pomiędzy bohaterami. Na plus pomysł Chiffon żeby płynąć na dalsza wyspę ze względu na słomianych. Pokazuje to, że traktuje Nami jak siostrę i nadaje głębi całej historii. Oczywiście duży plus za retrospekcje z treningu i wreszcie akcja posunela sie dosyc znacząco do przodu. Juz nie mogę się doczekać 900 rozdziału i tego co wymyśli mistrz Oda. Smile
Gung

Majtek

Licznik postów: 19

Gung, 08-02-2018, 13:36
Rozdziały takie jak ten to powód, dla którego warto czytać tę mangę.

Na wstępie dostajemy dosyć dużych rozmiarów flashback z Rayleigh'im, który zastosował podobną metodę w treningu jak Mihawk z Zoro (nie ma efektów = nie ma jedzenia/alko). Kilka dialogów Silvera pojawiło się w jednym z poprzednich rozdziałów, co pewnie część zauważyła. Dowiadujemy się również, że każdy ma jakieś specyficzne predyspozycje swojego Haki. Luffy silnie wyczuwa uczucia innych, obstawiam, że Usopp będzie specjalizował się raczej w obserwacji otoczenia. A więc jednak Rayleigh powiedział Słomkowi, że możliwe jest ujrzenie przyszłości, ale co jest dla mnie najlepsze w tej retrospekcji, to zaskakująca odpowiedź Luffka. To od razu przywodzi na myśl poprzedni rozdział i jego znaczenie dla tej walki.

Dosyć dobrą metodę prezentacji postępu walki zaprezentował nam Oda. Mamy pogląd, co dzieje się u innych, jednocześnie śledząc przebieg pojedynku i upływ czasu. Luffy wyraźnie jest "oczko wyżej", jak to (chyba) ujął użytkownik Lady Pudding, w Haki Obserwacji. Nie jest to poziom Katakuriego i wciąż nie wystarcza, aby go pokonać, ale Słomkowi udaje się uderzyć słodkiego generała. Podobnie sprawa ma się w zbrojeniu, gdzie obrona i atak przeważa u Kata. Co ciekawe, ma on w swoim arsenale atak z wykorzystaniem ognia, hmm.

Chiffon nagle stwierdza, że muszą kupić Słomianym jeszcze więcej czasu, bo Mama ich zdąży złapać. Mimo to, widząc jak wygłodniała i wychudzona jest śmiem wątpić. Dodajmy do tego smak tortu, który pewnie zwali ją z nóg. Myślę, że nawet pościgu za Bege Mamuśka nie będzie w stanie podjąć.

Dobrze wiedzieć, że flota Smoothie z nią na czele podejmuje ataki na statek Słomianych i nie jest to tylko i wyłącznie siedzenie im na ogonie aż do Cacao Island. A tak właściwie, to Smoothie może się powiększać? Szczerze, nie mam pomysłu co to za zdolność i czy jest ona jakoś związana z jej szatańskim owocem, czy też jest to zupełnie odrębna umiejętność. W każdym razie Jinbe jest tam, gdzie być powinien - za sterem statku. Sanji za to leci na Cacao, gdzie możemy dostać dodatkowe, ciekawe potyczki. Tutaj do gry raczej na pewno wkroczy Germa, bo sam kuk raczej nie poradzi sobie naraz z tyloma randomami, Ovenem i uwaga uwaga SNACKIEM, który jednak żyje, lecz został zdegradowany Tongue. Biorąc pod uwagę nagrodę za niego, potwierdza się, że to najsłabszy z generałów. Tak czy siak propsy dla Urouge, Snack prędko o tym nie zapomni. Kolejna osoba z urazą do "najgorszego pokolenia", coś jak Brązowobrody.

I wisienka na torcie, czyli kolejny tryb G4. Według mnie Oda dobrze zrobił nie dodając tutaj przebudzenia ani G5. Samo widzenie przyszłości na poziomie bliskim Katakuriemu, nie wystarczyłoby do wygrania tej walki, czekałem więc na odpowiedź jak zostanie to rozwiązane. I mamy ją - Snake Man. Samo zakończenie rozdziału przypomina mi to zanim Luffy odpalił Bound Mana po raz pierwszy, tyle że wtedy antagonista drwił ze Słomka, tutaj wręcz zachęca go do walki. Gdy to wszystko się skończy, Katakuri już nie będzie taki sam.

Rozdział  10/10
Hinczykbn

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 525

Hinczykbn, 08-02-2018, 15:03
Miałem pretensje, że BM jest niezniszczalna.. ale serce do walki Luffiego tutaj rozwala mi czaszkę.
Dostać taki oklep a wstawać jak Rocky. Progres jaki Słomek osiągnął przez walkę z Krakersem i teraz jaki osiąga jest jednak zbyt przesadzony.
Z drugiej strony jeśli ma być Królem, może najwyższy czas by budził postrach u piratów.

Całość zresztą najlepiej opisał ARRRGH.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Dahaka

Yonko

Wiek: 25
Licznik postów: 3,789

Dahaka, 08-02-2018, 16:02
Luffy zbierający potężny oklep i ciągle podnoszący się z nóg jakoś mi mega nie przeszkadza. Nie ma co podchodzić do statów postaci w OP z większą dokładnością, bo to prowadzi tylko do rozczarowań. Dla mnie istotny jest całokształt, czyli obraz walki, w której Luffy dostaje srogi wpiernicz od Katakuriego i próbuje w tym czasie rozwinąć swoje możliwości. Logika mówi, że nie ma prawa jej wygrać bez wchodzenia w bullshit na poziomie Fairy Tail, więc jedyne czego wymagam, to właśnie braku zwycięstwa Luffy'ego. Przesadę w środku starcia traktuje bardziej jako efekt uboczny chęci Ody do narysowania tego, co chce narysować(konkretne dialogi, panele, scenki).

Także dla mnie wszystko sprowadza się do konkluzji.
Będę zadowolony gdy:
a) Luffy KO, Kata stoi.
b) Luffy KO, Kata leży powalony na plecy(pierwszy raz w życiu?), ale bez KO

Remis będzie akceptowalny, ale będę mocno kręcić nosem.

Po tym rozdziale pojawia się też opcja, że Katakuri odda walkę Luffy'emu. Z dialogów można wywnioskować, że Kata dobrowolnie pozwala mu odpalić nową formę G4. Teraz pytanie, czy robi to by dać Luffy'emu iść na całość i pokonać go kiedy wypróbuje już wszystkiego, czy robi to, żeby dać się znokautować w ramach wdzięczności za tę walkę i nagrody za wytrwałość.

W każdym razie, mam nadzieję, że Luffy po prostu zdoła powalić Katakuriego na ziemię, G4 się skończy i Luffy będzie leżał i kwiczał, Kata stanie na nogi, ale go nie dobije. To chyba najlepszy możliwy kompromis, jaki można tu ugrać, tak, żeby każdy czuł się w miarę usatysfakcjonowany.
[Obrazek: tumblr_o7qkyrayvR1tvlw71o1_1280.gif]
Partyjoke

Supernova

Licznik postów: 806

Partyjoke, 08-02-2018, 16:13
ayyyyy ostatnia strona mjuut najwiekszy <333

Relacja Luffy-Katakuri wyszla Odzie naprawde swietnie, mimo ze Katakuri jest silniejszy  i moze wykonczyc Slomka, to pozwala mu uzyc nowej formy G4 i daje szanse na dalsza walke. Ciekaw jestem jak Oda to rozwiaze, remis bylby OK, chociaz wolalbym zwyciestwo Katakuriego ktory jednak w ramach szacunku i pokrewnego charakteru pozwoli Luffy'emu odejsc.

Reszta rozdzialu ok, kolejne dzieci BM, jeden ktory wyglada jak Madara xDD 4 identycznych braci wyjetych z mechanicznej pomaranczy <3 i jeszcze do tego Snack, fajnie ze wreszcie sie pojawia, a to ze jest najslabszy nie powinno nikogo dziwic, nie wiem tez skad takie zdziwko ze nagroda mniejsza od Perospero xD to ze Peros nie jest slodkim dowodca nie znaczy ze nie jest na jego poziomie Tongue
Teraz tylko czekac na wejscie PowerRangers66 jako backup Sanjiego ^^ licze znowu na jakis kozacki podwojny kadr i Sanji vs Oven
Ad3k

Bosman

Licznik postów: 111

Ad3k, 08-02-2018, 16:17
W końcu sympatyczny rozdział! Big Grin 
Katakuri już wie, że nie wygra, prawdopodobnie walka potrwa jeszcze 1/2 rozdzialy, Luffy uzyje krolewskiego na cacao, ale nie bedzie mial sily i sanji pomoze mu uciec stamtad, odnosze wrazenie, ze Kat dawal Luffyemu fory.
Co do poziomu Luffyego...
Mysle, ze po walce z Katim bedzie mozna okreslic to smialo jako poziom admirała.
Przypomnijmy sobie Jacka - admirał, byly admirał floty Sengoku i Tsuru? WJEŻDŻAM W NICH!
A Jack to teoretycznie poziom kata (chociaz nagroda mniejsza! mimo brutalnosci zalogi, wiec moze nawet jest od Kata slabszy hmm)
Tak wiec jesli Luffy go pokona to wskoczy na naprawdę wysoki poziom i będzie mógł się jedynie ugiąć przed Yonko i ew paroma innymi postaciami, co osobiście mi się podoba, ale mam nadzieję, że jeszcze jakies ciekawe wątki dostaniemy (jak np jakis supernova atakujacy slomkowych, a np zoro/sanji/jinbe powiedza cos w stylu 'my sie tym zajmiemy, a Ty sobie odpocznij kapitanie') Big Grin pozdrawiam Smile


#"#"#"#"
Chociaz nie wiem czy slomki maja chociaż 1% szansy na ucieczke....
W mojej opinii jesli im sie uda to przestaje czytac mange... muszą zginąć, chyba ze pojawi sie hashirama/naruto/sasuke jako carry
(08-02-2018, 16:13)Partyjoke napisał(a): Reszta rozdzialu ok, kolejne dzieci BM, jeden ktory wyglada jak Madara xDD

No i to jest problem...
Zaloga slomkowych jedynie co posiada to jakieś śmieszne "haki" i "owoce" a Madara ma rinnegana, jest obstawiam Edo i możliwe, że wyszkoczył tu po wchłonięciu Boskiego drzewa... Jednym słowem słomki nie mają szans... Tylko dziwi mnie skoro Madara jest w zalodze big mom, czemu nie został jeszcze Krolem Piratow... Swoją drogą jedno jest pewne na 100% - Big Mom jest w całości kontrolowana przez Madarę (rinnegan w jej oczach pare rozdz temu)
#"#"#"#" Taki śmieszek L:p
Czasem czytam wypociny...
Mordoc

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 981

Mordoc, 08-02-2018, 19:52
Po kilku rozdziałach, które budowały tło, Oda wjechał nam z buta z informacjami, to lubię.
Nie będę się specjalnie rozpisywał, bo większość została już powiedziana. Wspomnę tylko, że Smoothie prawdopodobnie wyciska sok z różnych rzeczy, następnie absorbuje go i dzięki temu staje się większa. Tutaj widać, że jej miecz czymś ocieka. Nie wykluczam możliwości absorbowania wody w jakiś pośredni sposób.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

1 2 3
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź