Specjalne Paramecie. Co Oprócz Mochi Mochi no Mi?
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Sogeking

Wiek: 24
Licznik postów: 2,038

Dejo, 25-02-2018, 23:46
Mochi Mochi no Mi Jest Pierwszą Specjalną Paramecią ale raczej nie ostatnią. Jakich Jeszcze "Specjalnych Parameci" się spodziewacie w przyszłości?

Mój Główny Typ To Prawdopodobny Owocu Załoganta Czarnobrodego - Vasco Shota A jest to oczywiście:

Specjalna Paramecia Alkoholu - Która sprawia, ze niema imprezy na której Vasco Shotowi urwałby się film, w końcu ksywka Heavy Drinker zobowiązuje xD Niema szans żeby była z tego była logia, a specjalna paramecia wymyślona przez Odę na szybko podczas WCI żeby ratować sytuację(Big Grin), daje nowe spore możliwości. 
Jeżeli Vasco jest rzeczywiście ryboludem to jego Karate Ryboludzi - Stylu Pijanej Pięści, byłoby kozackie bo siła jego technik nie byłaby uzależniona od miejsca walki, ponieważ  sam byłby źródłem mocy karate Big Grin
No i z takim owocem jego walka z Nami (Ze Względu na Jej mocną głowę), albo z Jinbe mogłaby być naprawdę epicka(Zwłaszcza, że to jedyny styl Ryboludzkiego Karate który ma potencjał również na ogniste ataki)
 
Spoiler

[Obrazek: 3mnhqTh.png]

 
[Obrazek: KZKNpM.gif]
Hinczykbn

Wschodząca Gwiazda

Licznik postów: 548

Hinczykbn, 26-02-2018, 02:06
Na pewno jeszcze jakaś specjalna paramencia będzie, nie po to Oda otwierał sobie furtkę.
Na pewno też nie będzie coś tak oczywistego co moglibyśmy wykminić.

Może będzie taki ukłon w stronę Naruto i stylu drewna, paramencia zamieniająca w użytkownika w ziemie + wytwarzanie roślinek np.
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Mordoc

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,048

Mordoc, 26-02-2018, 02:50
Mamy już 2 mityczne zoany (budda i feniks), a także 2 starożytne (raptor? i mamut), więc są duże szanse na drugą specjalną paramecie. Bardziej intrygująca jest specjalna logia, owoc Czarnobrodego chyba jest właśnie z tej kategorii.

Dzieci BM mają owoce, opierające się na jedzeniu. Oddziały Kaido to bestie/ zoany. Kluczowe pytanie jest, z czego słynąć będzie załoga Czarnobrodego? Jeśli odpowiemy sobie na to pytanie, to być może uda nam się gdzieś umiejscowić specjalną paramecie. Póki co, wiemy, że BB stawia na różnorodność.
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

zaraki

Bosman

Licznik postów: 174

zaraki, 26-02-2018, 02:51
Pierwsza? A Doku Doku no Mi Magellana? Wydaje się pasować do schematu. Kolejny jaki bym tu doał do Doru Doru no Mi Mr. 3. Chyba jedyna różnica między nimi a Katakurim to poziom opanowania owocu i haki, ale sam owoc ma potencjał. Nie nazwałbym Mochi specjalną paramecia a po prostu kolejną jaką dostajemy.
Dzik

Bosman

Licznik postów: 132

Dzik, 26-02-2018, 10:50
(26-02-2018, 02:51)zaraki napisał(a): Pierwsza? A Doku Doku no Mi Magellana? Wydaje się pasować do schematu. Kolejny jaki bym tu doał do Doru Doru no Mi Mr. 3. Chyba jedyna różnica między nimi a Katakurim to poziom opanowania owocu i haki, ale sam owoc ma potencjał. Nie nazwałbym Mochi specjalną paramecia a po prostu kolejną jaką dostajemy.

Katakuri jest specjalny, ponieważ potrafi jednocześnie tworzyć substancję, i się w nią zmieniać. Jak logia. Ale nie jest logią, tylko specjalną paramecią. Nie ma to wielkiego sensu, bo Oda pewnie zorientował się, że logia kleiku ryżowego nie przejdzie, i musiał wymyślić coś na szybko.
Przy czym sprawa ma drugie dno, bo to co pokazał Kata, czyli zmienianie swojego ciała w substancje celem uniknięcia obrażeń pojawiło się w mandze już 9 lat temu.

http://www.mangareader.net/one-piece/567/7
http://www.mangareader.net/one-piece/570/12
http://i3.mangapanda.com/one-piece/574/o...202142.jpg

Z początku ludzie myśleli, że odporność admirałów wynika wyłącznie z różnicy w zbrojeniu (silniejsze neguje słabsze), ale po tym co pokazał Kata, wszystko stało się jasne. Oda miał zaplanowane morfowanie ciała już 9 lat temu, i jestem pewny, że przy starciu Luffiego i Akainu pojawi się jakieś nawiązanie do umiejętności Katakuriego.

A z innych specjalnych paramecii wytypowałbym oczywiście Trebola.

Z innych "specjalnych" owoców, nasuwa mi się jeszcze owoc Tamago. Cholera wie co to jest. Zoan? Paramecia? Logia kurzego jaja? xD
Mordoc

Oficer dywizji Yonko

Licznik postów: 1,048

Mordoc, 26-02-2018, 11:41
(26-02-2018, 10:50)Dzik napisał(a): Katakuri jest specjalny, ponieważ potrafi jednocześnie tworzyć substancję, i się w nią zmieniać. Jak logia. Ale nie jest logią, tylko specjalną paramecią
Trochę się jednak różni. Gdy Katakuri oberwie z ataku fizycznego bez haki, to odniesie obrażenia (pomijam zbrojenie itp.), a przez logię w trybie logii, zawsze ataki fizyczne bez haki przejdą. Podejrzewam, że ciało Katakuriego jest podobne do ciała Luffy'ego, że ono cały czas ma właściwości mochi (tu się mogę mylić). Katakuri po prostu może modyfikować kształt swojego ciała i dlatego ataki przez niego przechodzą, podczas gdy przez logię nie przechodzą ze względu na potrzebę modyfikacji kształtu ciała, a jej właściwości.
(26-02-2018, 10:50)Dzik napisał(a): Z innych "specjalnych" owoców, nasuwa mi się jeszcze owoc Tamago. Cholera wie co to jest. Zoan? Paramecia? Logia kurzego jaja? xD
+1 Smile

(26-02-2018, 09:44)Hinczykbn napisał(a): Rodzinka BM - Wszystko opiera się o jedzenie
Kaido - Zoany i brutalność
Shanks - Najbardziej piracka w Łan pisowym znaczeniu załoga
BB - Największe skur.. i typowi piraci przypominający tych realnych - To będzie ich cecha wspólna, a Ci którzy nie mają jeszcze owocu będą dostawać najlepsze. W końcu potrafią pozyskiwać owoce.
Założę osobny temat Big Grin
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

CCORD

Gorosei

Wiek: 20
Licznik postów: 4,406
Miejscowość: Siedlec :]

CCORD, 26-02-2018, 17:46
(26-02-2018, 02:12)RouninN1 napisał(a): Jak rozumiem nie da się zmienić odpowiedzi w ankiecie? Big Grin Źle sobie przeczytałem pytanko.
Nie dam głowy, czy użytkownicy mają tak samo, ale ja po prawej ponad odpowiedziami mam cofanie.

Powtórzę to co już mówione - nie po to było o tym wspominane, żeby nic więcej nie było. U Kaido nie mamy raczej co na to liczyć, ale jest kilka potencjalnych postaci, które mogą mieć takie właściwości. Konkretnie myślę o nowym admirale i np. synu WB (chociaż nie wykluczam, że było już o tym mówione czy ma owoc).

Fajnie byłoby zobaczyć specjalną paramecię naśladującą zoana - częściowa zmiennokształtność, jak ten starszy uczeń z MHA, użytkownik będzie mógł mieć np. rękę ośmiornicy, drugą tygrysa, nogi konia itd.
"Love, hope, compassion...
This is what people say monster SOULs are made of.
But the absolute nature of "SOUL" is unknown.
After all, humans have proven their SOULs don't need these things to exist."
Spoiler

[Obrazek: hSzDtT]

chucky

Gorosei

Licznik postów: 2,733

chucky, 26-02-2018, 19:31
Obstawiam zero. Katakuri ma po prostu Logię, która ma śmieszną nazwę, bo ludzie się czepiali.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
Dzik

Bosman

Licznik postów: 132

Dzik, 26-02-2018, 19:33
(26-02-2018, 19:31)chucky napisał(a): Obstawiam zero. Katakuri ma po prostu Logię, która ma śmieszną nazwę, bo ludzie się czepiali.

A co sądzisz o Trebolu?
chucky

Gorosei

Licznik postów: 2,733

chucky, 26-02-2018, 21:56
(26-02-2018, 19:33)Dzik napisał(a): A co sądzisz o Trebolu?

Ma Logię, ale ludzie też się czepiają "sił natury" i wymyślają scenariusze, w których Trebol wykonuje akrobatyczne wyczyny i chowa się w swojej głowie, żeby oszukać Usoppa na kilka sekund.
[Obrazek: tumblr_ojg7flg58r1tvlw71o1_500.gif]
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź