Ukochana Sanjiego i oko Zoro
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Gogolius

Super świeżak

Licznik postów: 214

Gogolius, 06-12-2021, 21:57
Dwie luźne teorie, a właściwie przewidywania, które ostatnio wyklarowały mi się podczas rozmów z moją połówką o sposobach prowadzenia wątków, postaci itd. Ostatnio dużo siedzę w temacie indo-europejskiego motywu bohatera, jak ktoś jest mocno zainteresowany tematyką to polecam tę książkę: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/65135/bo...acu-twarzy.

A przechodząc do tematu, dwa przewidywania, które zupełnie mnie nie zdziwią na koniec mangi.


Sanji poślubi Pudding.
1) Sanji przechodzi przemianę (ostatnio szybciej) z napalonego bawidamka, w odpowiedzialnego faceta, który zamieni te swoje krótkie nieudane podboje w trwałą relację. Zniszczenie kostiumu Germy, to wyraźny krok ku temu. Koniec z podglądaniem kobiet w łaźni, pasuje idealnie do faceta który wkrótce się ożeni
2) Pudding dzieli zainteresowania Sanjiego, oboje świetnie gotują, byłaby z nich dobrana para
3) Pudding to chyba jedyna kobieta w mandze, która jakkolwiek przejęła inicjatywę w romantycznych relacjach Sanjim, widać że jej zależy i zupełnie zmieniła podejście do niego podczas krótkiej znajomości. Inne "kobiety" Sanjiego nigdy nie dawały żadnych znaków, na to żeby cokolwiek je więcej interesowało
4) chyba najważniejszy argument: wątek Pudding na ten moment jest absolutnie tragiczny. Motyw z usunięciem wspomnień ukochanej osoby i poświęcenie własnych potrzeb to jeden z najsmutniejszych momentów w całej mandze. To stoi koło Laboona który głową bije w skałę tęskniąc za Brookiem. To się nie może tak skończyć, nie w takiej bajkowej historii jaką jest One Piece. Luffy zostanie Królem Piratów. Laboon spotka się z Brookiem. Pudding dostanie swoje dobre zakończenie, poślubiając Sanjiego (a jeśli tam dołożymy metaforę, gdzie paradoksalnie dojdzie do ślubu zaaranżowanego przez Judge'a i Big Mom mimo że oni na tamtym momencie historii nie będą mieli nic do powiedzenia) to tym lepiej.

Oko Zoro

Drugi motyw, nad którym zacząłem się zastanawiać to to nieszczęsne oko Zoro. Przyjąłem kilka oczywistości z nim związanych:
1) otwarcie oka/informacja o tym co mu się stała musi być szalenie ważna w kontekście samego Zoro, a najlepiej żeby miała jakieś odzwierciedlenie w historii świata
2) czasu na otwarcie oka jest co raz mniej...tak samo jak co raz mniej jest czasu na pewien pojedynek, o którym wiemy że powinien się odbyć. Tylko że to nie jest tak, że Zoro czeka na pojedynek z Mihawkiem.
3) postaci właściwie zupełnie ze sobą nie rozmawiają o tym oku. Co nie znaczy, że już wszyscy nie wiedzą o jego tajemnicy. Sytuacja podobna do tego, że Ace był synem Rogera. Luffy o tym wiedział od początku mangi, ale zdradził to onpanel dopiero wtedy, gdy była tego potrzeba, by zszokować czytelników. Tutaj myślę, że jest podobnie. Załoga wie co się stało z okiem Zoro i wie co wydarzyło się w czasie TS.

Mam dziwne przekonanie, że oko Zoro powiązane jest z odbytym pojedynkiem z Mihawkiem. Że ten pojedynek już się odbył. Znów, teoria bez szalonych faktów, ale jest sporo takich kawałków.

1) Zoro po TS leci jak przecinak, niszcząc swoich przeciwników. Zatrzymał go dopiero King na dłużej. Ryboludy, Monet, Pica, Killer - nikt nie był na tyle dobry, zeby go jakoś zatrzymać. I kogoś mi ten Zoro przypomina. Przypomina Luffy'ego z początku mangi. Jakby tak spojrzeć na pierwsze arce aż do Arabasty, to widać że Luffy już bazowo jest silniejszy od swoich dotychczasowych przeciwników. Arlong tak naprawdę nigdy nie był równorzędnym rywalem, tam nie ma jakiegoś wzrostu mocy czy coś. Luffy po prostu jest lepszy od swoich przeciwników i przez pierwsze arce robi z rywalami to samo co Zoro teraz - rozwala ich ze względu na różnice w sile.
Argument siły jest pierwszym: Mihawk to Shichibukai. Jakby nie było, wszyscy oni reprezentują podobny poziom, ponad normalnymi piratami, ale poniżej imperatorów czy admirałów. Tak się składa, że mamy Doflamingo, który z jednej strony był shichibukai a z drugiej mógłby spokojnie kandydować do roli oficera imperatora (jack, queen, king, joker, te sprawy). Nie zamierzam tutaj roztrząsać czy Mihawk jest silniejszy od Kinga czy nie, ale manga wchodzi w temacie rozkładów sił na najwyższy poziom. Czy jest sens z punktu prowadzenia historii, żeby po tym jak Zoro pokona Kinga, a Luffy Kaidou, w momencie gdy będziemy mieć na głowie admirałów, marynarkę, Akainu czy Czarnobrodego, wplątywać jeszcze Mihawka, skoro Zoro ma do pokonania m.in Shiryu? Wg mnie nie ma, a na ten pojedynek jest po prostu za późno.

Pojedynek z Mihawkiem się odbył -> Zoro stał się silniejszy -> dlatego teraz Zoro kosi wszystkich jak zboże.

2) Zoro już jedną retrospektywną walkę miał. Walczył tak z Ryuumą, gdy najpierw dostaliśmy kadr kończący pojedynek, a dopiero potem jego przebieg. Teraz jest tak samo, tylko rozciągniete w czasie. Jest oko Zoro, a jego historia powiazana jest z pojedynkiem z Mihawkiem.

3) Zoro nie opuściłby wyspy bez pokonania Mihawka. Sam przyznał, że pokonał wszystkich goryli pilnujących wyjścia, ale nie da rady z Mihawkiem. Pokonanie Dracule'a to warunek niezbędny by w ogóle Zoro mógł wrócić do swojej załogi.

4) podobnie jak to było z Acem, zupełnie nie zdziwi mnie fakt, gdy Zoro będzie toczył jakąś walkę a obok Luffy czy Sanji rzuci tekstem w stylu "Zoro sobie poradzi, przecież pokonał Mihawka". A dowiemy się tego wtedy, gdy jako czytelnicy będziemy na to gotowi i będziemy tego potrzebowali.

5) Mihawk będzie schodził ze sceny, tak jak i reszta Shichibukai. Ich wątki personalne będą związane raczej z nimi jako postaciami (Boa i jej uczucie do Luffy'ego, wendeta syna Białobrodego) niż ze statusem który właśnie stracili. Możliwe że Mihawk zostanie pokonany przez Shiryuu, który będzie uważał się za najpotężniejszego szermierza, po czym zostanie dojechany przez Zoro, który mu oznajmi na koniec pojedynku "tak bardzo się starałeś, ale pierwszy z Mihawkiem nie wygrałeś".

Nie mam pomysłu na to, co dokładnie jest z tym okiem Zoro, osobiście widziałbym to po prostu jako utratę po pojedynku z Mihawkiem jako cenę za zdobycie siły (jak wielka blizna Luffy'ego po treningu), ale to się przekonamy.


Szczerze nie czytam anglojęzycznych teorii, nie mam pojęcia czy podobne wypociny gdzieś krążą (pewnie tak, zakładając olbrzymi fanbase mangi), ale szczerze poczytam Wasze opinie o powyższych tematach.
fanaticous

Piracki oficer

Licznik postów: 573

fanaticous, 07-12-2021, 00:12
Teoria o Sanjim spoko, a co do wygranego pojedynku z Mihawkiem to się nie zgodzę.

Pokonanie mihawka = najlepszy szermierz na świecie. Ostatnia strona w ostatnim rozdziale temu zaprzecza, mamy flashback i jego marzenia czyli zostanie najsilniejszym. Gdyby zoro nim był, to koniec historii. Niekoniecznie też musimy mieć walkę z Mihawkiem, równie dobrze Shiliev może go pokonać więc problem rozwiązuje się sam. Może to być równie dobrze inna postać która go pokona a jeszcze jej nie znamy.
Spoiler

[Obrazek: A7w1BMVd3sPOn0LMEPkQQASZx64kGew9ghm03WBg...Ad=s640-nd]

Pajmon

Imperator

Licznik postów: 2,140

Pajmon, 07-12-2021, 00:29
Co do Sanjiego spoko, podoba mi się.
Co do Zoro - absolutnie się nie zgadzam. Przypominam, że Mihałek jest lepszym szermierzem niż Shanks. Może ogólnie ustępuje mu potęgą, ale mimo wszystko na miecze jest lepszy. Do tego posiada najpotężniejszy miecz na świecie (co jak widać na przykładzie Enmy która mimo wszystko jest mieczem o klasę niższym powinno dawać gigantycznego boosta). Na logikę Mihawk jest na poziomie pomiędzy Yonko a Oficerem. Coś jak Marco.

 [Obrazek: giphy.webp] 
 
Hinczykbn

Pierwszy oficer

Licznik postów: 998

Hinczykbn, 07-12-2021, 01:20
Viola też polubiła Sanjiego z tego co pamiętam.
_______________________________________________________________
Michałek to nie jest osoba, którą mógł pokonać Zoro na poziome sprzed TS ani na obecnym poziomie. Czeka go jeszcze porządne opanowanie królewskiego, ogarnięcie mieczy, pewnie jeszcze jakieś 2 walki.
Mihawk nosi jeden z trzech specjalnych tytułów w OP, nie ma opcji że jest na poziomie shichibukai, rozmowa z Shanksem tylko to potwierdza.
Przede Wszystkim jest marzeniem Zoro, więc stanowczo za szybko by został najsilniejszym szermierzem na świecie.
_______________________________________________________________
Swoją drogą skoro:
1.Luffy - król piratów
2.Zoro - najsilniejszy szermierz na świecie
3.Sanji - to może Sanji będzie najbardziej poszukiwanym człowiekiem zamiast Dragona
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

Primkin3

Wilk morski

Wiek: 27
Licznik postów: 92

Primkin3, 07-12-2021, 13:16
(07-12-2021, 01:20)Hinczykbn napisał(a): Viola też polubiła Sanjiego z tego co pamiętam.
_______________________________________________________________
Michałek to nie jest osoba, którą mógł pokonać Zoro na poziome sprzed TS ani na obecnym poziomie. Czeka go jeszcze porządne opanowanie królewskiego, ogarnięcie mieczy, pewnie jeszcze jakieś 2 walki.
Mihawk nosi jeden z trzech specjalnych tytułów w OP, nie ma opcji że jest na poziomie shichibukai, rozmowa z Shanksem tylko to potwierdza.
Przede Wszystkim jest marzeniem Zoro, więc stanowczo za szybko by został najsilniejszym szermierzem na świecie.
_______________________________________________________________
Swoją drogą skoro:
1.Luffy - król piratów
2.Zoro - najsilniejszy szermierz na świecie
3.Sanji - to może Sanji będzie najbardziej poszukiwanym człowiekiem zamiast Dragona


Na razie trudno znaleźć powód dla którego Sanji miałby być najbardziej poszukiwanym człowiekiem zamiast Dragona. Ale jestem pewny że wszyscy z monster trio będą posiadaczami królewskiego haki.

Co do teorii @Gogolius bardzo fajne ich przedstawienie. Do ślubu Sanjiego i Pudding jestem pewny. Z Zoro raczej jest tak jak wspominają rozmówcy wyżej  Smile
[Obrazek: hqdefault.jpg]
Hinczykbn

Pierwszy oficer

Licznik postów: 998

Hinczykbn, 07-12-2021, 13:44
(07-12-2021, 13:16)Primkin3 napisał(a): Ale jestem pewny że wszyscy z monster trio będą posiadaczami królewskiego haki.

Yamato ma królewskie to już jest 3 w SHP z królewskim jest Wink
Spoiler

[Obrazek: ENEL-GOD.png]

MugiwaraMichal

Piracki wojownik

Licznik postów: 138

MugiwaraMichal, 09-12-2021, 11:06
(07-12-2021, 13:44)Hinczykbn napisał(a): Yamato ma królewskie to już jest 3 w SHP z królewskim jest

a co gdyby okazało się, że cała bezpośrednia załoga  - skoro jest załogą króla piratów ma królewskie Haki?
Wyjaśnienie, że Haki Luffy'ego +/- wola D. są tak silne, że przebudzają to w tych co przebywają z nim stale w otoczeniu?

Jedyne 3 postacie do których nie pasuje mi krolewskie to Franky, Nami i Chopper, ale chciałbym zobaczyć np Brooka czy Jinbe korzystsajaych z królewskiego Smile
fanaticous

Piracki oficer

Licznik postów: 573

fanaticous, 09-12-2021, 14:56
(09-12-2021, 11:06)MugiwaraMichal napisał(a):
(07-12-2021, 13:44)Hinczykbn napisał(a): Yamato ma królewskie to już jest 3 w SHP z królewskim jest

a co gdyby okazało się, że cała bezpośrednia załoga  - skoro jest załogą króla piratów ma królewskie Haki?
Wyjaśnienie, że Haki Luffy'ego +/- wola D. są tak silne, że przebudzają to w tych co przebywają z nim stale w otoczeniu?

Jedyne 3 postacie do których nie pasuje mi krolewskie to Franky, Nami i Chopper, ale chciałbym zobaczyć np Brooka czy Jinbe korzystsajaych z królewskiego Smile

Mnie w sumie ciekawi czy Chopper może mieć królewskie. Jakby nie patrzeć jest zwierzęciem, danie mu królewskiego otworzyłoby ogromną furtkę do odpalania haki przez zwierzęta. Wyobraźmy sobie armię psów które mają haki zbrojenia i są w stanie użyć to na zębach, albo wieloryb który również je ma i jest w stanie rozstrzaskać każdy statek (a to ciężko byłoby zatrzymać bo Ci co mają DF nie mogą pływać co automatycznie przekreśla wiele załóg do obrony przed tym). Albo taki gołab lucciego który leciałby w chmury, używał zbrojenia i spadał jak taka bomba.
Spoiler

[Obrazek: A7w1BMVd3sPOn0LMEPkQQASZx64kGew9ghm03WBg...Ad=s640-nd]

Subskrybuj ten wątek Odpowiedź