Nika Nika no Mi - teoria -> Yuderon
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 22-01-2022, 11:30


 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Mordoc

Pan Ciemności

Licznik postów: 4,639

Mordoc, 22-01-2022, 14:08
Pewnie Ci się nie chce streścić kluczowych kwestii, nie? xd
Spoiler

[Obrazek: UAMELnu.png]

Spoiler

[Obrazek: 05onfire1_xp-jumbo-v2.jpg]

niudeb

Król Piratów

Licznik postów: 4,474
Miejscowość: Isola

niudeb, 22-01-2022, 14:10
o to samo go pytalem, cytuje Dejo Tongue

"od 11 minuty sobie puść tam jest o owocu, czyli kluczowy element, wedle teorii Luffy nie ma owocu gumy tylko oleju, stąd płomienie itd. Cały wywód na ten temat jest  Odniesienia do tego, że przez to go nie oparzył ogień Kaidou itd."
[Obrazek: il_340x270.2655346462_d9ok.jpg]


Spoiler

[Obrazek: jotaro.png]

 
Lyon

Piracki wojownik

Licznik postów: 132

Lyon, 22-01-2022, 16:49
To w takim razie jak luffy bedąc olejem przyjmuje wlasciwosci gumy?? a ponadto olej jest latwopalny wiec powinien byc wrazliwy na ogien a nawet jezeli nie otrzymuje od niego obrazen to nie powinien sam z siebie wygasać.

Jedyna kluczowa rzecz ktora moim zdaniem łączy gume i olej to wlasciwosci dielektryczne jakie luffy wykazal w walce z enelem ale idąc tym tropem to jest znacznie wiecej dielektrykow i czesc z nich ma wiecej wspolnego z efektem "rozciągania" jak np. plastik ktory moze zmieniac swoja forme pod wplywem temperatury czy nawet szkło... Idąc tym tokiem rozumowania luffy moze posiadac owoc "glass glass no mi" albo "plastic plastic no mi" i z końcem serii wpadnie gdzies do wody i rozpocznie cykl zaśmiecana morz (ekolodzy go nienawidzą)

Jak juz jestesmy na etapie fantazjowania to ciekawe by bylo gdyby luffy jakims cudem mial właściwosci piezoelektryczne czyli w totalnym skrócie jest to nic innego jak zamiana energii mechanicznej na elektryczną i tym sposobem luffy moglby posiadac w jakims stopniu moc enela... Malo tego, wlasciwosci piezoelektryczne działaja tez w druga strone czyli mozna zamienic energie elektryczna na mechaniczna wiec gdyby luffy polaczyl swoja sile z enelem to garp przy luffym wyszedlby na mięczaka:p

W elektronice wlasciwosci piezoelektryczne posiadaja rezonatory kwarcowe ale takie same wlasciwosci moga przyjac np. kości

Jeszcze jest opcja przyjecia własciwosci piroelektrycznych:p

Na koniec jeszcze dodam, ze luffy rzeczywiscie moze nie miec owocu gomu gomu no mi. Tworca moglby to zamienic na owoc calkowitej kontroli nad ciałem użytkownika(owoc manipulacji własnego ciała) i tym sposobem przebudzenie mogloby rozszerzyc własciwosci owocu.

Pofantazjowalem:p
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź