Avalo Pizarro - diabelski owoc Kot-Kotowoc
Ten temat nie posiada streszczenia.
Aktualnie ten wątek przeglądają: 1 gości
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 15-04-2022, 04:02
Cytat:1."Nya" (meow, miau)
Jedną z pierwszych rzeczy która rzuca się w oczy przy Pizarro to jego charakterystyczne "nyu" na końcu zdania co dla nas znaczy "miau".



Cytat:2.Dwa dosyć "charakterystyczny równy" ubytek uzębienia z wyeksponowaniem kłów, chodzi mi oczywiście o górną część
[Obrazek: avalo-pizarro-862719-normal.jpg?1595685398][Obrazek: 2021-05-01T043409Z_1849838145_RC2S6N9O3Q...1200%2C630]
 
Cytat:3.Wąsy przypominające trochę wibrysy
Cytat:4.Wąskie źrenice podobnie jak u kota
Cytat:5.Broda i włosy oplatają go niczym grzywa Wink
Cytat:6.Jego "biały" płaszcz jest pokryty cętkami.
Cytat:7.W One Piece Green: Secret Pieces, zaprezentowano wczesne szkice części załogi białobrodego... Dlaczego o tym wspominam, bo w pierwotnym zamiarze Catarina Devon miała się nazywać "Kitsune".... Nazywa się ostatecznie Devon ale wylądowała z owocem "dziewiecio-ogoniastego" czyli "Kyuubi no Kitsune". Jest tam również postać z motywem "kocim", a zwie się Last Lion.
Cytat:8.Gdy widzieliśmy Avalo gdy coś jadł... zawsze było to mięso.
Cytat:9. Pseudonim z elementem "Król" -> Król zwierząt, król dżungli 
Cytat:Dobrze skoro już ustaliliśmy, że Pizarro raczej na bank ma Kot-kotowoc, to teraz jaki:

Moim kandydatem numer 1 jest:
Kot-kotowoc,  typ: mityczny, model: Bai Hu (Biały tygrys)
Wpisuje się w punkty powyżej plus bardzo często Bai Hu jest przedstawiany w miksie koloru białego z niebieskim co pasuje pod włoski Avalo (no i z bardzo pokaźną grzywą)

Drugi porównywalnie mocny kandydat:
Kot-kotowoc, typ: mityczny, model: Śnieżny lew
Wpisuje się idealnie w punkty powyższe plus znacznie lepiej wżera się w "Last Lion", z wczesnego konceptu a jak pokazuje Catarina Devon, projekty z dawnych lat jednak jakąś wartość nadal mają i mogą "spoilerować" Wink 
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

niudeb

Król Piratów

Licznik postów: 4,474
Miejscowość: Isola

niudeb, 15-04-2022, 08:00
Skończy jak who is who, dostanie dwa rozdziały i rozłożony.
[Obrazek: il_340x270.2655346462_d9ok.jpg]


Spoiler

[Obrazek: jotaro.png]

 
Pajmon

Imperator

Licznik postów: 2,140

Pajmon, 15-04-2022, 09:50
Gdzieś (chyba w teoriach) pisałem kiedyś, że Pizarro wygląda jakby miał być gwiazdorem w załodze Kaido. Gdyby się okazało, że ma przeszłość w piratach bestii, to zwierzęcy owoc jak najbardziej się klei.

 [Obrazek: giphy.webp] 
 
Odachi

Sogeking 2022

Licznik postów: 811

Odachi, 15-04-2022, 14:32
Chciałem napisać, że pewnie jest tygrysem szablozębnym, ale @niudeb przypomniał mi, że był ktoś taki jak who is who Smile
A poza tym uważam, że Sanji musi odejść...
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 15-04-2022, 14:37
Raczej wykluczałbym w przypadku załogi Czarnobrodego standardowe zoany. Załoga szuka/ bądź ma silne owoce, a starożytny zoan niewiele się różni od zwykłego poza zwiększoną wytrzymałością, jednak owoce takie jak smoczy Kaidou, feniksi Marco czy wilczy Yamato dają dodatkowe moce... i właśnie taki zaoanów raczej należy oczekiwać w szeregach Czarnego.
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

Pajmon

Imperator

Licznik postów: 2,140

Pajmon, 15-04-2022, 14:56
No to może...
Spoiler

[Obrazek: 0d6582a345f2e27e43b0734e891d281a.png]


 [Obrazek: giphy.webp] 
 
Sting

Kapitan z nowego świata

Wiek: 29
Licznik postów: 453
Miejscowość: Kraków

Sting, 15-04-2022, 15:02
A jednak piraci BB polowali na taki owoc jak mera-mera, który ma dość przeciętną umiejętność. Albo może inaczej - nie jest jakimś wymyślnym owocem, tylko standardową logią. Wg. mnie owoce załogi BB nie będą jakimś zestawem zoanów wyjętych z japońskich mitów i baśni. Ludzie BB celują przede wszystkim w użyteczność/siłę. Tak jak to miało w wypadku gura-gura, yami-yami, suke-suke, inu-inu model kyuubi no kitsune, czy planowanym mera-mera. Już w tym zestawieniu mamy tylko jednego mitycznego zoana.
A bardziej, niż mityczność czy niemityczność zoana, w przypadku Pizarro największe znaczenie będzie miało jego backstory.
[Obrazek: 8.png]
Dejo

Gorosei

Wiek: 30
Licznik postów: 4,614

Dejo, 15-04-2022, 15:22
[Obrazek: UwJyrmEPxm3ed1j03mviRDQW2I3aaje-uoihD0YD...5be0f0060f]

Logia to w teorii najsilniejszy z trzech typów... Płom-płomieniowoc dysponuje jedną z większych sił ofensywnych. Na pewno łatwiej zdobyć logię ognia w koloseum niż próbować zlikwidować któregoś z admirałów, bo tylko te logię byłby warte większego ryzyka. Burgess to typowy fighter więc jego przypadku owoc nastawiony przede wszystkim na właściwości "bojowe" był idealny.

Nie powiedziałem też, że "wszyscy" będą mieć zoany czy zoany typu mitycznego wyjęte z "baśni" Wink

Tak mamy w tym zestawieniu "jeden" bo w teorii są najrzadsze co nie znaczy, że nie może być kolejnych, w końcu nie wiemy jakie są pozostałe owoce w załodze i tym dywagacją służy ten temat. Mityczne owoce z rodzaju zoanów oferują najszerszą pule umiejętności, więc właśnie ta "użyteczność/siła" jest potencjalnie na znacznie wyższym zakresie niż chociażby "standardowy zoan" dlatego osobiście wykluczam zwykłe zoany w tej załodze, jeżeli będą kolejne Wink A biały tygrys bądź śnieżny lew wydaje się pasować również do wizualiów Pizarro stąd wybór Wink
 [Obrazek: v19QS9s.gif]
Spoiler

[Obrazek: FPZJ5OUUcAIsrmt?format=jpg&name=large]

naste K

Super świeżak

Wiek: 29
Licznik postów: 271

naste K, 15-04-2022, 16:50
Wraz z rozwojem fabuły Oda może dodać w tej chwila każdy owoc jaki tylko będzie mu potrzebny. Ostatnio uparł się na mistyczne, mityczne a Luffy jest truskawka na torcie, boskie istoty z mitologii. Gdyby potrzebował jakieś kontry na ktoregos załogantów luffiego, mógłby nawet uprzec się nad człowiek człowiekowi model: pyrun, strzyga, Amon, pierzasty wąż etc.

Czekają nas ciekawe czasy
Sting

Kapitan z nowego świata

Wiek: 29
Licznik postów: 453
Miejscowość: Kraków

Sting, 15-04-2022, 17:36
Dobra, wezmę ten temat na poważnie. Bo wyszło tak, jakbym tylko narzekał i nic nie wnosił w dyskusję. Big Grin 

Skupię się na białym tygrysie:
(15-04-2022, 04:02)Dejo napisał(a): Kot-kotowoc,  typ: mityczny, model: Bai Hu (Biały tygrys)
Bai Hu to chińska nazwa, po japońsku owoc ten nazywałby się neko-neko no mi model: Byakko.

Biały tygrys w chińskiej mitologii jest jednym z 4 strażników nieba, obok niego byli nimi:
- czarny żółw (jap. Genbu), więc owoc nazywałby się kame-kame no mi, model: Genbu
- zielony/niebieski/zielono-niebieski (chiński znak 青 może znaczyć każdy z tych kolorów) Smok (jap. Seiryū) i co ciekawe, mamy owoc uo-uo no mi model: Seiryū i ma go nie kto inny jak Kaido
- czerwony/szkarłatny ptak (jap. Suzaku) - tu jest najciekawiej, bo ten ptak może być utożsamiany albo z feniksem, albo z bażantem. Bażantem jest Aokiji (w ogóle japońskie 'ao' to właśnie znak 青, ale to nie ma tutaj nic do rzeczy, ot ciekawostka że to nie jest dosłownie i jednoznacznie 'niebieski') i nie jest żadnym mitycznym zoanem. Z kolei Fenisk to wiadomo Marco. Co więcej, żaden z nich nie nawiązuje do szkarłatnego koloru (w chińskim i japońskim kolor tego ptaka jest opisywany znakiem 朱), więc być może pojawi się tutaj kolejny owoc, a dokładnie tori-tori no mi model: Suzaku. Warto zwrócić uwagę, że owoc Marco to tori-tori no mi model Feniks (zromanizowana nazwa to "Fenikkusu") - jego owoc nie nawiązuje do wschodnioazjatyckiego Suzaku (chiń. Zhu Que), a do 'naszego' zachodniego feniksa i nie można ich utożsamiać ze sobą.

Oda lubi wprowadzać owoce bazujące na wschodnioazjatyckich baśniach i legendach całymi pakietami, jak miało to miejsce na przykład w wypadku Aokijiego, Kizaru i Akainu. Tym samym myślę, że jeżeli potwierdzi się, że Pizarro ma neko-neko no mi model: Byakko, to prawdopodobnie dowiemy się też o kame-kame no mi, model: Genbu i tori-tori no mi model: Suzaku. Kto wie, może ta czwórka (łącznie z Kaido, który ma model Seiryū) jest ze sobą związana, o czym wspomniał @Pajmon. Być może miało to miejsce w załodze Xebeca, być może później. W każdym razie ZA tą teorią przemawia w tej chwili (poza tymi przesłankami które @Dejo wymieniłeś) owoc Kaido (mielibyśmy już 2 z 4 mitycznych zoanów). PRZECIW tej koncepcji przemawia zamieszanie wokół Suzaku - mamy już i bażanta (Kuzan) i feniksa (Marco), przy czym Oda nie zdecydował się nawiązać przy oby tych postaciach do Suzaku. Jednak nikt nie powiedział, że czerwone ptaszysko się nie pojawi, więc tu jest sprawa otwarta.

Jest też inne wyjście. W końcu białe tygrysy żyją naprawdę i neko-neko no mi model: Byakko może być po prostu zwykłym zoanem. Tak jak mówiłem, według mnie backstory Pizarro będzie się liczyć bardziej niż jego owoc, więc jeśli zamiast mitycznego białego tygrysa otrzymamy zwykłego tygrysiego zoana lub innego rysia, to też powinno być git.  Big Grin Chociaż nawiązanie do 4 strażników nieba wydaje się o wiele ciekawszą koncepcją, bo otwierałoby furtkę do np. przedstawienia Pizarro jako byłego kompana Kaido.

Białego/śnieżnego lwa bym odrzucił. Jest on związany z tradycją tybetańską (dokładnie to z tybetańską odmianą buddyzmu, tj. lamaizem), a Japończycy wykazują wybitną ignorancję jeśli chodzi o inne szkoły/tradycje buddyjskie (therawada, lamaizm, wadżrajana) od ich mahajany. Oda, pomimo jego licznych nawiązań do obcych kultur, nie jest tu żadnym wyjątkiem.
[Obrazek: 8.png]
wuzzek

Legendarny pierwszy oficer

Wiek: 26
Licznik postów: 1,368

wuzzek, 16-04-2022, 00:50
@Sting nie zapędzałbym się z tym tori tori No mi: suzaku, bo jest duże prawdopodobieństwo, że Kuzan jest w załodze czarnego, także mielibyśmy tutaj warunek spełniony jeśli rzeczywiście wejdzie motyw strażników
[Obrazek: jhin-animated.gif]
Sting

Kapitan z nowego świata

Wiek: 29
Licznik postów: 453
Miejscowość: Kraków

Sting, 16-04-2022, 01:22
Wiesz @wuzzek, też o tym myślałem i mogłoby to mieć ręce i nogi. Jednak:
- kolorem Kuzana jest niebieski, a kolor zoanu Kaido, jak i te przesłanki o białym tygrysie przedstawione przez Dejo sugerują, że jeżeli Oda chce zrobić 4 strażników, to będzie się trzymał kolorystyki,
- Kuzan to logia, co burzy cały pomysł 4 mitycznych zoanów odzwierciedlających strażnków,
- Kuzan jako Aokiji jest już razem z Akainu i Kizaru częścią trio nawiązującego do innej wschodniej legendy.

Tak więc myślę, że czerwonego ptaka będzie reprezentować inna postać. Może dawny członek Rocksów, może któryś z uciekinierów z poziomu 6 ID. A być może jakiś silny władca - skoro Pizarro ma przydomek 'skorumpowanego władcy', a i Kaido de facto panuje nad sporymi terenami Nowego Świata jako Yonkou, to każdy ze strażników mógł mieć do czynienia z rządzeniem.
[Obrazek: 8.png]
Subskrybuj ten wątek Odpowiedź