Joy Boy
Licznik postów: 7,533
), to była przezajebista moda (w sumie z tego co widzę, to nadal jest) na chodzenie na studia. "On chodzi, to ty też musisz! Nie ważne, że to politologia/socjologia/inny gówniany kierunek, masz iść! Zdążysz się napracować w swoim zyciu!". Co więcej, jak ktoś chodził do zawodówki, to z reguły był uważany za idiotę i degenerata. Oczywiście jest w tym ziarenko prawdy (stwierdzam po swojej zawodówce, chodzili tam ludzie którzy powinni zapieprzać na plantacji bawełny z batami na plecach, a szmaciarzy którzy celowo NIE wyłączali komórek na zajęciach z nauczycielem z rozrusznikiem serca należy się przywalenie młotkiem lub cegłą w twarz), ale to temat na szerszą dyskusję oraz wina systemu edukacji. Co z tego, że 80% studentów się na studia kompletnie nie nadaje (co więcej, ich poziom jest mocno dyskusyjny, moja P. rektor, to dostała się na swoje stanowisko chyba dzięki usługom seksualnym Gold Experience Requiem
Licznik postów: 2,042
Cytat:a druga strona odpowiada jedynie w sposób "O gustach się nie dyskutuje, mi się anime podobało, a ty jesteś hejter" XD).
Legendarny piracki oficer
Licznik postów: 833
Cytat:Ja osobiście popieram szydzenie z chałupniczych obalatorów ewolucji, piewców teorii spiskowych zmontowanych na strychu i wszystkich tych siejących pierdolamento na różne tematy. Na głupotę należy reagować odpowiednio. No i co innego taki prof. Maciej Giertych (dendrolog), który przedstawia całkiem spoko wywody przeciwko ewolucji, a co innego jakiś Cejrowski na internetach, czy inny Jasio Roztropek z chodnika, który po prostu pie**oli. I jeszcze przyjdzie stado baranów i zacznie krzyczeć "brawo za odwagę mówienia prawdy!". Teraz jest taka moda na to stwierdzenie...
Gold Experience Requiem
Licznik postów: 2,042
Cytat:spycha na drugi plan prawdę materialną.
Legendarny piracki oficer
Licznik postów: 833
Kapitan z nowego świata
Licznik postów: 413
Gold Experience Requiem
Licznik postów: 2,042
Cytat:Nie mogę zgodzić ze stwierdzeniem, że dojście do prawdy materialnej w sposób "niewłasciwy" jest bezwartościowe.
Cytat:Nie bierzesz pod uwagę, że z prawdy materialnej można wyciągnac konsekwencje praktyczne.
Legendarny piracki oficer
Licznik postów: 833
Cytat:W jaki sposób jesteś w stanie ocenić, czy doszedłeś do prawdy, czy nie? W jaki sposób jesteś w stanie ocenić, czy Twoje założenie np. o tym, że istnieje coś takiego jak dusza jest prawdą, czy nie?
Cytat:A tutaj nie rozumiem, o co Ci chodzi.
Imperator
Licznik postów: 1,645
Gold Experience Requiem
Licznik postów: 2,042
Cytat:przewidywania oparte na podstawie twierdzenia pozbawionego satysfakcjonującego uzasadnienia, ale odpowiadającego prawdzie materialnej sprawdzą się, podczas gdy te oparte o sensowną, ale sprzeczną z nią teorię mogą zawieść.
Legendarny piracki oficer
Licznik postów: 833
Cytat: A na domiar tego w dzisiejszym świecie zajmujemy się już rzeczami, o których w ogóle nie możemy mieć własnego zdania, bo wykraczają one poza ramy standardowego ludzkiego myślenia.
Cytat:Skąd wiesz, że coś odpowiada prawdzie materialnej? Tego ja totalnie nie kumam...
Gold Experience Requiem
Licznik postów: 2,042
Cytat:Odwołując się do Twojego przykładu z duszą, jeżeli po śmierci ciała będę kontynuował swoją egzystencje, to uznam to za potwierdzenie istnienia duszy
Cytat:Proponuję zakończyc tę dyskusję ponieważ:
1. W sporej części jest offtopem.
2. Jestem trochę zmęczony, i trochę nie chcę mi się rozwijac wywodu bazującego na tak wysokim poziomie abstrakcji.